2:0, 1:1, 0:2 - 0:1
1/3
2/3

Orlí síla zlomila Fehérvár v prodloužení

Drama až do posledních vteřin se sladkým vyvrcholením připravili znojemští hokejisté pro své příznivce. Duel, jenž se po většinu doby nevyvíjel slibně, nakonec Orli v samotném závěru přetavili v důležité dva body. Prodloužení rozhodl po pouhých sedmi vteřinách bek Libor Šulák.

Znojemští hokejisté odjížděli do Maďarska s cílem získat zpět ztracené body z domácího utkání s Lublaní. Po opatrném úvodu si Orli dokázali vytvořit několik šancí a častěji zaměstnávali Rajnu v bráně. Toho prověřil po kombinaci s Pucherem svým ostrým pokusem Tomas, zpoza obránce se pokoušel prosadit i Da Costa. Neproměněné příležitosti mohly český tým hodně brzy mrzet.

Zkraje 13. minuty se do horního růžku Schwarzovy klece trefil chvíli po vyhraném buly Christopher Bodo. Domácí gól pořádně nakopl a najednou byli o poznání nebezpečnější. Znojemský maskovaný muž se měl co ohánět, aby odrazil všechny ataky. I tak to ale bylo málo. V přesilové hře přidal druhý zásah ostrou bombou z dálky Kevin Sagert.

Návrat na ledovou plochu zahájila dobrým střídáním Pucherova formace a znovu zakončující Tomas, jenž ani tentokrát v brejku neuspěl. Na kontaktní branku ale Orli přeci jen nemuseli tak dlouho čekat. Pěknou kombinaci v útočném pásmu zakončil Patrik Novák a z mezikruží nedal Rajnovi nárok zakročit.

30. minuta patřila další kombinaci Puchera s Tomasem, zakončující znojemská „třiatřicítka“ ale ani tentokrát nedokázala protlačit puk do sítě. Jihomoravané jasně převzali otěže duelu a šance střídala šanci. Velmi blízko kýženému vyrovnání byl i Číp, ale sám před fehérvárskou svatyní opět ztroskotal na Rajnovi. Z aktivity také pramenily dvě nevyužité přesilové hry. Přesto paradoxně v samotném závěru třetiny udeřili domácí. Velký důraz před brankou předvedl Christopher Bodo, a puk doslova natlačil za brankovou čáru.

Vstup do třetí části hry vyšel lépe opět Znojmu a brzy přišlo snížení. To měl na svědomí Tomáš Plíhal, který s odraženým kotoučem obkroužil klec Fehérváru a zasunul jej do vzniklé mezírky. Po obrovské snaze přišlo i vytoužené vyrovnání. V čase 50:40 našel kotouč v ohni před bránou Michal Vodný a přesně zamířil. Ani Čerti ale nesložili zbraně a pár minut před koncem se v úniku zjevil Sarauer, naštěstí pro Orly ale špatně zpracoval puk. Po třetí třetině byl tedy stav utkání 3:3, na řadu tak přišlo prodloužení.

A to trvalo jen sedm vteřin! Po buly ve středovém kruhu se puku ujal Libor Šulák a krásným sólem rozhodl o vítězi duelu.