1:2, 0:5, 3:2
1/3
2/3

Orli si zastříleli, Zvolenu udělili devítku!

Vysoké vítězství si odvážejí hokejisté Znojma z hodonínského ledu, kde si pohráli s účastníkem slovenské nejvyšší soutěže. Zvolen zasypali hned devíti góly, a přestože se soupeř snažil vzdorovat, podařilo se mu jen snížit na konečných 4:9.

Aktivní vstup do utkání přinesl Orlům také brzký gól. Již ve třetí minutě se na hranici kruhu napřáhl Jakub Stehlík a tvrdou ranou otevřel skóre duelu. V polovině třetiny si Zvolen vysloužil první přesilovou hru, kterou také v jejím samotném závěru využil. Michael Vandas přesně tečoval pokus od modré čáry za Nechvátalova záda. V dalších minutách se povzbuzení zvolenští hráči hnali do útoku, ale znojemský gólman už inkasovat nehodlal. Navíc početní výhoda se objevila i na straně českého týmu a rovněž byla proměněna. V nepřehledné situaci před brankovištěm se bravurně zorientoval Nicolas Hlava. Na konci třetiny ještě došlo k vyloučení na obou stranách a hra čtyři na čtyři se přenesla i do druhého dějství.

V tom se už po devíti vteřinách opět upravoval průběžný stav zásluhou pohotového Camerona Braese. Orly brzká trefa nakopla ke střeleckému koncertu. Dalším gólovým střelcem se již po minutě stal Nicolas Hlava, jenž našel mezírku mezi betony Skapskiho. Ani pátý gól na sebe nenechal dlouho čekat, v přesilovce byl ránou do horního růžku úspěšný C. J. Stretch. Do brány Zvolenu se následně nastěhoval Boris Babik. Ani ten však orlí brankostroj nezastavil. I ve vlastním oslabení po individuální akci zazářil Anthony Luciani. A gólový účet pro Znojmo fantastické třetiny uzavřel Jan Lattner.

Skóre v závěrečné periodě otevřeli Zvolenští. Konkrétně dorážka Marcela Holoviče zapadla do sítě Nechvátala. Brankové hody tak měly pokračovat i nadále, tentokrát už se jich však účastnily oba týmy. Ve 46. minutě tak padly hned dva góly. Nejdříve se natlačil před brankoviště Anthony Luciani a z obtížné pozice skóroval. Následně opět snížil příklepem o břevno Petr Zuzin. Další přesná trefa z hokejek Zvolena přišla v oslabení zásluhou Martina Magdolena. Devátý zásah Znojma pak přidal po blafáku Tomáš Guman. V samotném závěru utkání už se spíše jen vylučovalo, přesto Orli berou zasloužené vítězství v generálce na ligu.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Zápas hodnotím samozřejmě pozitivně, protože jsme vyhráli a začaly nám tam padat branky. Chtěli jsme, aby se hráči konečně rozstříleli, protože těch šancí jsme měli nespočet. Podobnou výhru jsme potřebovali jako sůl. Ten tým to před ligou nakopne. Hráli jsme s kvalitními soupeři, měli jsme spoustu šancí, ale v té koncovce jsme se trápili. Musím ale přiznat, že s některými věcmi jsem naopak nadále velmi nespokojený. Tyto nedostatky musíme ještě postupně vypilovat.