Dornbirn
1/3
2/3

Orli se vrací do hry! Parádním výkonem porazili Dornbirn

Znojmo předvedlo fantastický vstup do utkání a nesmírně bojovný výkon, díky kterému zaznamenalo svoje historicky první vítězství v play-off EBEL po základní hrací době. Díky veledůležité výhře přibrzdili buldoky v sérii a stáhli jejich náskok na 1:2.

Orli vstoupili do utkání v pozměněné sestavě a od první minuty se snažili aktivně a důrazně napadat. To přineslo velice brzy své ovoce. Lakos uvolnil mezi kruhy Coreyho Trivina, který procedil kotouč přes Hardyho betony. Hosté se tak poprvé v sérii dostali do situace, kdy museli dotahovat. Znojmo ale v nastoleném tempu nepolevilo a již o čtrnáct sekund později byl znojemský stadion znovu na nohou. Podešva fantasticky našel zadovkou Jiřího Berouna, jenž se bekhendem trefil ke vzdálenější síti.

Domácí ledové ploše jasně dominovali. V 10. minutě se blýsklo kanadské duo, ovšem Yellow Horn po Trivinově pasu netrefil odkrytou bránu. Dornbirn byl po celou první třetinu pod tlakem a téměř neohrozil Lukášovu klec. Rozhodčí se navíc nebáli trestat za nedovolené zákroky a poskytli Orlům tři přesilové, z nichž si dokázali vytvořit několik slibných šancí, se všemi si však Hardy poradil.

Druhá dvacetiminutovka pokračovala v obdobném stylu jako ta první. Ve 22. minutě Trivino skvěle vybojoval kotouč na útočné modré a poslal do brejku Nováka. Ten ale neměl moc času na zakončení, proto puk pouze tečoval směrem k Hardymu, jenž si poradil bez větších obtíží. V čase 27:39 vybídl Yellow Horn Podešvu, znojemský útočník si ale musel puk nejprve zpracovat, Hardy se proto stihl přesunout a jeho zakončení chytit.

Několik minut poté se dostal Trivino do rychlého protiútoku. Navzdory tomu, že neměl dostatečnou rychlost, se natlačil přes dva obránce do zakončení, ale vypálil přímo do lapačky francouzského národního brankáře. Závěr druhé pasáže utkání nabídl hostům perfektní příležitost pro snížení. Sudí udělili dva tresty pro znojemské hráče a Dornbirn si s dvojnásobnou přesilovou hrou poradil. Kyle Greentree dělovkou překonal Lukáše a dotáhl na rozdíl jediné branky.

Do posledního dějství vstoupila obě mužstva opatrněji. Nikdo nechtěl udělat chybu, která by se mohla stát rozhodující. Orli se soustředili na pečlivou defenzívu, zatímco hosté se snažili dobývat jejich pevnost. V 59. minutě vyhodil Šulák puk přes mantinel a obdržel dvě minuty za zdržování. Dornbirnu se tak naskytla obrovská příležitost vyrovnat stav utkání. Ani s Hardym na střídačce a šesti hráči v poli však znojemského gólmana nepřekonali, třetí branku Znojma navíc přidal osm sekund před koncem Colton Yellow Horn.

Jiří Režnar (Znojmo): My jsme si po neděli něco řekli, začátek zápasu dnes vyšel podle představ, hráli jsme nátlakově. Škoda toho vyloučení, ve třech se to těžce brání. Dornbirn je nepříjemný soupeř v protiútocích a dopadlo to dobře, díky Coltonovi jsme to v závěru pojistili. Měli jsme stejnou taktiku jako v předchozích zápasech, ale vždy jsme dostali gól a museli jsme to otevřít. Chytal Jan Lukáš, protože jsme chtěli dát týmu impuls. Už v Dornbirnu chytal dobře a nebyl důvod ho dnes do branky nepostavit.