0:3, 3:0, 0:0 – 0:0
1/3
2/3

Orli se rozloučili se sezónou bodem z ledu Bolzana

Znojemští hokejisté do posledního zápasu nadstavbové části vstoupili skvěle a po dvaceti minutách vedli po gólech Čípa, Zajíce a Špačka 3:0. Šokovaní domácí ale ve druhé části vyrovnali, a zajistili si tak v souboji na dálku s Fehérvárem poslední postupové místo do play-off.

Orli utkání odstartovali fantasticky a dokonale soupeře svým útočným herním projevem zaskočili. První velkou šanci měl Číp, ale Tuokkola odolal. Jakoby si ale samotný hráč řekl, že chce minisouboj s gólmanem vyhrát, a po pěkné kombinaci ve středním pásmu se ve velké rychlosti ze strany Radek Číp napřáhl tak, že trefil přesně horní růžek branky.

Znojemští nadále tlačili. Dalším varováním pro domácí barvy znamenal Matuš, jenž odebral jednoho z beků o kotouč a postupoval sám na brankáře, puk ale nedokázal zvednout pod horní tyč. V závěrečné minutě ale jeho zaváhání v zakončení napravil střelou od modré čáry Josef Zajíc a o dvacet čtyři sekund později z dorážky před brankou Marek Špaček.

Domácí po první třetině prohrávali o tři branky, a pokud chtěli pomýšlet na postup do play-off, museli vyrovnat. To se promítlo na prostředním dějství, které se od první sekundy neslo ve znamení tlaku Bolzana. Orli jen díky fantastickému Schwarzovi dlouho odolávali. Nejprve se k zakončení tlačil Smith, když sám prokličkoval celou obranou soupeře. V šestadvacáté minutě pak zase mohl dorážet z metru do naprosto prázdné branky Micelli, ovšem k překvapení všech přestřelil! Nevěřícně se na situaci dívali také sudí, kteří pro jistotu šli akci zkontrolovat na video.

V osmadvacáté minutě zápasu už ale Schwarz inkasoval, když se Domenic Monardo tvrdě napřáhl z pravého kruhu a zamířil přesně do rohu branky. O několik sekund později mohl snížit na rozdíl jedné branky DeSousa, kdyby zvedl kotouč o několik centimetru výše.

Tlak Lišek stále neustával a Orli se museli jen bránit. Jejich snaha se přetavila v další branku na startu třicáté šesté minuty. Po zmatku v brankovišti se nejlépe zorientoval Daniel Frank a pohotově dorážel do odkryté branky. Dvacet sekund před koncem druhé části pak za obrovského nadšení zaplněné arény od modré srovnával Alexander Egger.

Bolzanu nerozhodný stav stačil a ve třetí třetině se tak snažilo zejména poctivě bránit. Dostávalo se ale do nebezpečných protiútoků. Jeden takový měl na svědomí DeSousa, ale vylámal si zuby na skvělém brankáři. Utkání se přeneslo až do samostatných nájezdů, kde byl jediným úspěšným střelcem Mike Halmo.