Č. Budějovice
1/3
2/3

Orli se před domácím publikem předvedli výhrou

Z n o j m o - Na obou týmech byla vidět ještě nesehranost a za zdmi Hostan Areny se teplota pohybovala kolem 25 °C, přesto se hrál převážnou část utkání útočný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Trenéři přípravný zápas nepodcenili a využili ho k vyzkoušení různých variant útočných i obranných formací. Branky Znojma vstřelili <b>Plášek, Bičánek a Vorel</b>, do poloviny zápasu udržel čisté konto gólman <b>Přikryl</b>.
Úvod první třetiny patřil jednoznačně domácím hráčům, když hned z první šance překonal Kučeru v brance Českých Budějovic Plášek po pěkné kombinaci s kapitánem Pucherem. Na časomíře svítilo 0:24. Ostřelování svatyně hostí pokračovalo, ale bez úspěchu. Po trestu Pardavého jako by aktivita Orlů poklesla a iniciativa přešla na hole Jihočechů. Domácí brankář Přikryl musel předvést několik zákroků, zaskvěl se zejména při pokusu Petrakova a nájezdu Květoně s Robem. Trest budějovického Jindry jako by opět dodal Znojmu síly a k vidění bylo několik šancí před Kučerou. Druhou branku přidal až v 19. minutě nenápadnou střelou od modré Bičánek.

Do prostředního dějství vstoupili lépe Budějovičtí a Přikryl musel řešit nebezpečné situace. Znojmo pak na chvíli zvýšilo tlak v útočném pásmu, ale bez efektu, na druhé straně se dostal do šance Bartoš. Orli evidentně toužili přidal další gól, ale Soudkovi v přesilovce několikrát nesedl puk. Ve 32. minutě vystřídal Přikryla v domácí bráně Slávik, vzápětí spálil tutovku Pardavý. Před koncem třetiny začal rozhodčí vylučovat. Nejprve poslal na trestnou lavici českobudějovického Jančaříka s desetiminutovým osobním trestem, poté dva hráče Znojma. Jihočeši ale čtyřicetivteřinovou výhodu 5 na 3 nezužitkovali.

Třetí třetina přinesla z počátku ne příliš líbivý hokej, oba týmy hrály poměrně laxně, hra se přelévala ze strany na stranu bez vážnějších šancí. Až v její půli se podařilo střelecky prosadit také hostujícímu týmu, když Slávika přelstil Šimánek a pálil do odkryté klece. O chvíli později prošla znojemskému brankáři mezi betony lehká střela Bělohlava, která znamenala vyrovnání. Orli se ale nakonec dočkali vítězné branky, když v 57. minutě po střele Bičánka dorážel Vorel. Skóre se už potom nezměnilo, i když se o to pokoušel Erat, příležitosti měli i Budějovičtí.

Oba týmy se dohodly na pětiminutovém prodloužení. V jeho úvodu se nejprve ocitl před Kučerou Pucher, ale minul, vzápětí Slávik chytil dvě střely posily z NHL Radka Martínka. I přesto, že šel ještě pykat na trestnou lavici Orel Vorel a hosté bušili na Slávikovu klec, nastavení už se dohrálo bez branek.

Ohlasy po utkání

Radim Bičánek: Byly tam samozřejmě chyby, je to příprava. Ale vyhráli jsme, myslím, že jsme i zabojovali. Bylo toho dost takhle na konci týdne, takže spokojenost. Kluci jsou tady parádní, skvělá atmosféra.

Leoš Zajíc (Znojmo): Hráli jsme docela dobrý hokej, protože to nebylo jednoduché po tom týdnu, po tom včerejším zápase. Kluci se snažili, bruslili, hráli. Předvedli i několik dobrých akcí, které se musely divákům líbit. Chybí ten malý krůček v zakončení, ale po tom náročném týdnu už také ubývají síly.

Josef Jandač (České Budějovice): Měli jsme špatný vstup do utkání, kdy jsme dostali hned gól. Dokázali jsme si v průběhu první třetiny vytvořit několik šancí, které jsme ale neproměnili. Pro nás je ta hra dopředu trošku zakletá. V poslední třetině jsme měli štěstí, kdy jsme vyrovnali a mohli jsme jít i do vedení. Ale pak jsme asi tři minuty před koncem utkání udělali chybu a ze standardní situace po buly jsme dostali gól. Každá prohra mrzí. V prodloužení jsme hráli přesilovou hru. V první minutě jsme měli optickou převahu a tu druhou minutu jsme zahráli tak, že jsme měli problémy proti třem hráčům Znojma. Na tom musíme ještě zapracovat. Zkoušeli jsme tady několik mladých kluků, někdo mě zklamal, někdo překvapil.