1:1, 2:0, 0:0
1/3
2/3

Orli s českým mistrem drželi krok, vyhráli prodloužení i nájezdy

Znojemští hokejisté vstoupili do přípravy těžkým duelem na ledě úřadujícího českého mistra v Brně a ostudu si rozhodně neudělali. Díky gólu Gumana vedli, poté zkušenější soupeř postupně zápas otočil. Prodloužení i nájezdy v rámci přípravy pak ovládli Orli.

Již v páté minutě zahrozila domácí sestava Martinem Dočekalem, jehož střelu Nechvátal nejprve vyrazil před sebe, ovšem i s dorážkou si vleže dokázal poradit. Do další tutovky se tlačil Jan Süss, zkusil to nejprve bekhendem, poté si znojemského brankáře položil, ale pro změnu forhendem nedokázal zvednout puk nad jeho beton.

Na první branku čekali diváci ve velmi solidně zaplněné DRFG areně do jedenácté minuty. V oslabení ujela dvojice Lattner - Tomáš Guman a druhý jmenovaný nadvakrát prostřelil Vejmelku - 0:1. V 16. minutě bylo zaslouženě vyrovnáno. Brňané si vytvořili velký tlak a nakonec jej v končící přesilovce zhodnotil Karel Plášek, který se dostal k odraženému kotouči a bekhendem ho poslal za záda Nechvátala - 1:1. Znojmo v závěru třetiny hrálo dvojnásobnou přesilovku, největší šanci měl Erik Němec, avšak přestřelil Vejmelkovo břevno.

Běžela čtvrtá minuta druhé třetiny a Kometa se poprvé v utkání dostala do vedení. Radim Zohorna uplatnil svou vysokou postavu a natřikrát dokázal důrazně zakončit. Nechvátal dělal co mohl, ale kotouč nedokázal ukrýt do výstroje - 2:1. Neuběhla ani minuta a Brňané vedli o dvě branky. Štencel nahodil kotouč od levého mantinelu a tečující Bedřich Köhler zaznamenal první gól ve svém novém působišti.

O další šance se starala především modrobílá parta. Nahodil z mezikruží nepřekonal brankáře, stejně tak Štencel v přesilovce. Luciani a Braes mohli v největších šancích svého týmu snížit, ale proti byl Karel Vejmelka. Více se už v této části hry nestalo. Domácí šli do kabin klidnější.

Takřka 4000 diváků sledovalo vyrovnanou třetí třetinu, která nabídla méně šancí na obou stranách. Kometa si vyzkoušela hru v obraně a také různé varianty v přesilovkách nebo oslabení. Zahřál se i Karel Vejmelka, který spolehlivě pochytal šance Lucianiho a projektil Parkkonena. Čtvrtou branku mohl přidat v početní výhodě Mueller, ale z těžké pozice minul o kousek bránu.

Za stavu 3:1 se šlo do prodloužení. O jedinou branku se postaral 40 vteřin před koncem pětiminutové nadstavby C.J. Stretch. Následovaly nájezdy, které poměrem 2:0 opanovali hráči Znojma. O konečném výsledku to však už nerozhodovalo.