Český Telecom Extraliga - ne 11. 3. 2001
ČF1
Slavia

Report ze zápasu ZNO vs. SLA (5:2)

Slávistický kouč Růžička postavil proti nejúdernější formaci domácích Plášek, Pucher, Uram útok obranářů Matějovský, Čermák, Sup a hned první pobyt těchto dvou formací na ledě způsobil vše podstatné v úvodní třetině. Po 37 sekundách hry byl totiž Čermák vyloučen a Znojmo mělo výhodu přesilové hry. Branky se ale dočkali Pražané, protože Branda střelou zpoza obránce překvapil znojemského brankáře Svobodu, který i přes problémy s nataženými třísly nastoupil. Vzápětí ale domácí svou početní převahu zužitkovali a Plášek, který tečoval Holíkovu střelu od modré čáry, vyrovnal. Ve 12.minutě po Ujčíkově sóle zachránil domácí Svoboda. Poté pálil z dobré pozice znovu Ujčík nad znojemskou branku, na druhé straně zahrozila aktivní Pazourkova formace. Okénko v domácí obraně ale málem potrestal opět Branda, zamířil však v 19.minutě pouze do tyče.
Ve druhé části byli aktivnější Znojemští, obránce Jakeš zamířil ve stoprocentní šanci těsně mimo a neprosadili se ani při Kadlecově vyloučení. To na druhé straně byl první útok Slavie znovu úspěšný a Ujčík opět získal náskok. Pak ukázalo Znojmo opět svou sílu v přesilových hrách a při Supově trestu vyrovnalo. Finkovu střelu ještě Málek vyrazil, ale na Pazourkovu dorážku byl již krátký. Domácí byli při chuti, ale druhý útok svou další akci překombinoval a Havířovu střelu kryl slávistický brankář. Svoboda zase zneškodnil Čermákovo sólo, které založil přesnou přihrávkou od vlastní branky na útočnou modrou čáru Martínek.
Hosté na začátku třetí třetiny zahrozili třemi nebezpečnými brejky, které však dvakrát Ujčík a po něm Sup nedotáhli do úspěšného konce. Ve 47.minutě se poprvé dočkali vedení domácí. Mařák našel křižnou přihrávkou z pravého křídla Kaňkovského a zkušený střelec se trefil do levého horního rohu Málkovy branky. V 51.minutě využil znovu Kaňkovský Snopkovu chybu a v 52.minutě rozhodl definitivně Milan Procházka, jenž využil již třetí početní převahu.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (Znojmo): "Čekali jsme těžké utkání, a také takové bylo. První gól jsme dostali v oslabení, při druhém byla našemu obránci stržena helma a tentýž hráč, který to udělal, pak vstřelil branku. To nás trochu rozhodilo, ale přehráli jsme soupeře bojovností. O Svobodově startu se rozhodlo při dnešním tréninku."
Vladimír Růžička (Slavia): "Zápas pro nás začal velmi dobře. Ujali jsme se v oslabení vedení, ale pak Znojmo vyrovnalo. Totéž se stalo i ve druhé třetině. V závěrečné části jsme měli dvě vyložené šance, ale nedali jsme gól a soupeř vlastně z první šance skóroval. Naši hráči hráli velmi dobře, na můj vkus jsme ale měli hodně vyloučených."

Žádné fotky.