EBEL - ne 26. 10. 2014
Lublaň

Orli rozstříleli Slovince šesti brankami

Domácí se prvního gólu Lublaně nezalekli a velmi rychle převzali zápas do vlastních rukou. Pro svého soupeře si připravili celkem šest povedených branek, na které hosté nedokázali reagovat. Znojmo si tak po dvou porážkách spravilo chuť.

Hned v úvodu utkání přišla na znojemské hlavy velmi studená sprcha. Již zkraje třetí minuty Andrej Hebar propálil Tomka. Orli se snažili ihned odpovědět, ale Lattner mířil jen vedle tyčky a Beroun z kruhu provětral lapačku Chioda. Dění na ledě nepřinášelo nijak zajímavou podívanou, o každý kousek prostoru se sváděl tvrdý boj. Menší vzruch přinesla až znojemská početní výhoda, v níž dvakrát pálil těsně vede levé tyčky Grof. Podobně tvrdě, nicméně opět neúspěšně jej napodobil v závěru početní výhody i Lattner.

Před znojemským brankovištěm se sice nehrálo tak často, nicméně kombinace Korena a Koblara pořádně zaměstnala Tomka. Ten si poté počíhal i na Korenovu ránu příklepem z kruhu, kterou ukryl ve své lapačce. A když v závěru třetiny neuspěl ani Tomas po otočce z bezprostřední blízkosti a Lattner v signalizované výhodě poslal kotouč po teči od Chiodovy masky jen do ochranné sítě, šla Lublaň do kabin s jednogólovým náskokem.

Ve druhém dějství byla jasně patrná snaha Znojma o prolomení střelecké smůly. Lublaňská tvrz padla až v čase 25:19, kdy v početní výhodě Pavel Rosa nekompromisně zavěsil do horního růžku Chiodovy svatyně. Dvě za sebou jdoucí znojemská vyloučení ale trochu otupila tlak domácího týmu a z nastalých zmatků vyústil únik Logara, po němž zazvonila tyčka za Tomkovými zády. Tu nakonec ještě musel potvrdit videorozhodčí.

Orli ale nabrali zpět ztracený dech a krátce po vyhraném buly před Chiodem se z kruhu opět pod břevno prosadil podruhé v utkání Pavel Rosa. Skvělou pasáž znojemského celku ještě potvrdil Ondřej Fiala, jenž si obkroužil klec a zasunul puk k tyči, kam už se lublaňský gólman nestihl přemístit.

Závěrečnou část hry výborně odstartovala Pucherova útočná formace, která několikrát zaměstnala Chioda. Za zmínku jistě stojí dva Podešvovy pokusy – tím prvním z mezikruží vyklepal brankářovy betony, druhá rána skončila ve hbité lapačce lublaňského maskovaného muže. Z rychlého brejku měl pak blízko k hattricku Rosa, ale tísněn bránícím soupeřem našel jen připravený rozklek gólmana.

Důležitější pro výsledek bylo, že před Tomkem se hráči nezdržovali tak často. Pokud už přišla šance, vždy byl na svém místě domácí brankář. Navíc v přesilovce nepohrdl pobídkou zpoza brány Branislav Rehuš, napálil kotouč nad vyrážečku Chioda, a bylo prakticky rozhodnuto. A když ještě další nabídnutou početní výhodu využil tvrdou ránou, která zapadla mezi levou tyč a beton brankáře, Jakub Grof, na znojemském zimním stadionu se začaly bouřlivě slavit dva body. Oslavy ještě vygradovaly po samostatném úniku Jana Šedy, jenž poslal naprosto přesně puk pod víko lublaňské klece.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Znojmo): Lublaň měla v posledním zápase s Bolzanem dobré rozestavení ve středním pásmu. Italové měli problémy dostat se do útoku. Hráče jsem na to upozorňoval a trénovali jsme i nějaká vyjetí, abychom tu obranu středního pásma překonali. Bohužel to ale v první třetině nebylo to pravé ořechové. Poté jsme si řekli něco důrazněji, hráči začali více bruslit a hlavně jsme měli více pohybu.

Patrik Nechvátal chytal v posledních dvou zápasech výborně, ale v obou jsme prohráli. Tomáše Tomka jsme chtěli také nasadil, po zranění již trénuje, a dnes na to byla vhodná chvíle. Ještě se rozhodneme, kdo nastoupí v pátečním zápase. Zranění u Patrika Nováka a Richarda Pavlikovského jsou neměnná. Uvidíme, co bude s Martinem Bačou, který dnes nedohrál. Jirka Klimíček spadl v Klagenfurtu na mantinel, v úterý půjde na led a v pátek by mohl zasáhnout do zápasu.