Liberec
1/3
2/3

Orli rozhodli v poslední třetině

Z n o j m o - V dlouho očekávaném domácím utkání Orli odvděčili nadržené diváky osmibrankovou kanonádou. Po vlažném začátku zlepšeným výkonem v závěru utkání získali Orli potřebné tři body a neztratili tak kontakt s mužstvy z čela tabulky.
Gól Znojma ve třetí třetině při přesilovce pěti proti třem na stav 6:3 definitivně zlomil odpor Liberce. Utkání se přitom pro domácí nevyvíjelo dobře. První třetina byla jednoznačně v režii Liberce. Hned zpočátku si Tygři vytvořili tlak, který vykrystalizoval v branku v 5. minutě obráncem Pospíšilem.
Znojmu se podařilo prosadit v úvodu druhé třetiny při přesilové hře brankou Vorla. Orli se postupně dostávali do hry a během druhé třetiny srovnali s Tygry krok. Vyrovnanost se projevila i na stavu skóre, které bylo po dvou třetinách 3:3. V třetí třetině se začalo mužstvo Liberce propadat a gólově se neprosadilo. Zato domácím se střelecky dařilo a po neplodné první třetině nasázelo do Faltovy sítě pět gólů. A Tygrům se naskytl stejný průběh zápasu jako v posledních třech utkáních, kdy zápas prohráli v poslední třetině.

Milan Kastner (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně. Chtěli jsme hrát aktivně, napadat, ale stáhli jsme se do středního pásma a nakonec jsme inkasovali gól. Myslím si, že zaslouženě. Měli jsme obavy, že s náma Liberec předvede totéž co v zápase u nich, kdy hráli velmi agilně a dobře. Ve druhé třetině se hra trochu zlepšila, padaly i góly, ale pořád to nebylo to, co jsme očekávali. Stále máme takovou mezihru, kdy si nedokážeme najet, rychle překonat střední pásmo a tím se dostáváme do situací, kdy hrajeme bojácně a nevěříme si. Třetí třetina nebyla tak jednoznačná, jak výsledek vypadal. Podařilo se nám využít přesilovky a to se nakonec odrazilo ve vysokém vítězství. Uvidíme, jestli využívání přesilovek bude dlouhodobějším trendem v naší hře.

Karel Dvořák (Liberec): Zápas jsme začali dobře. Prvních deset minut patřilo nám. Druhá třetina byla vyrovnaná, dali jsme dva šťastné góly z přesilovek. Ve třetí třetině jsme nehráli dobře a Znojmo si výhru zasloužilo. V posledních třech zápasech jsme vždycky ke konci buď vedli, nebo to byla remíza, a pak jsme se asi začali strachovat o výsledek a místo toho, abychom dál hráli trpělivě svoji hru, začnou někteří naši hráči hrát sami na sebe, snaží se dát branku a přestanou plnit taktické úkoly a v tom si myslím, že máme největší rezervy. Ze začátku soutěže jsme měli větší srdce, větší bojovnost, než máme teď.