0:0, 1:4, 0:1
1/3
2/3

Orli poprvé porazili Lublaň

<em>Znojmo</em> - Orli ze Znojma ukořistili ve Slovinsku dva body za vítězství. Po první třetině, kdy neskóroval ani jeden celek, se Znojmu povedlo druhé dějství. Nejdříve skóroval Marek Uram. Domácí ještě dokázali odpovědět, ale po brankách Strömberga, Fialy a Bartoše se utkání spíše jen dohrávalo. V poslední dvacetiminutovce navíc přidal ještě jeden gól Jarůšek, a o výsledku tak bylo rozhodnuto.

Slovinští hokejisté vstupovali do zápasu posilněni pátečním vítězstvím v Záhřebu, hned v 1. minutě ale museli čelit přesilové hře Orlů. Těm se početní výhoda vůbec nevydařila a prakticky neohrozili domácího gólmana Kuhna. Do první větší šance utkání se dostal McBride, který se objevil sám před Kacetlem, znojemský maskovaný muž však jeho pokus úspěšně zlikvidoval. Následně provětral Kuhnovu lapačku Uram, lublaňský strážce brankoviště puk neudržel, k dorážce se však Uram již nedostal. Obrovskou příležitost k otevření skóre měli domácí borci Verlič a Ratchuk, kteří si však v úniku na Kacetla nedokázali předat kotouč a zakončit. Po první dvacetiminutovce tak odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny přinesl několik zajímavých okamžiků. Nejdříve se domácí již radovali z gólu, který rozhodčí po zhlédnutí videa neuznal, chvíli poté nastřelil znojemský útočník Strömberg tyč. Ve 27. minutě jsme se přeci jen dočkali první branky utkání, jejím autorem se stal Marek Uram, jenž dorazil tvrdou střelu obránce Sovy – 0:1. Orli se však z vedení neradovali příliš dlouho, po další přesné dorážce vyrovnal Chris D´Alvise - 1:1. Orli tak v letošní sezóně inkasovali vůbec první branku při hře pět na pět.

Znojmu stačila jedna jediná minuta a opět vedlo. Po zaváhání ve slovinské rozehrávce překonal Kuhna Kim Strömberg, jenž po ideálním pasu od Jarůška pálil do téměř prázdné brány - 1:2. Hostujícím hokejistům to ale stále nestačilo a v následující pasáži hry si v Lublani s chutí zastříleli. Přesnou souhru Richarda Jarůška a Ondřeje Fialy zakončil na hranici brankoviště právě druhý jmenovaný hráč – 1:3. Úžasnou tříminutovou sérii, v níž Orli třikrát skórovali, završil po dalším zmatku v domácí defenzivě, kterou si luxusními přihrávkami rozebrala trojice Rožník-Beránek-Bartoš, nechytatelnou ránou z ostrého úhlu David Bartoš - 1:4.

Třetí perioda přinesla několik dobrých příležitostí Slovinců, za zmínku stojí zvláště Hočevarova střela, která jen o kousek minula břevno znojemské brány. I při dalších nebezpečných pokusech však byl Kacetl pozorný. V polovině závěrečné části ještě Orli pojistili své vítězství zásluhou Richarda Jarůška, jenž si “vykoupal“ domácího gólmana a s přehledem zavěsil za záda Kuhna – 1:5. Znojmo tak poprvé v historii vzájemných ligových zápasů dokázalo Lublaň porazit a domů na jih Moravy si veze zasloužené dva body.

Martin Stloukal (Znojmo): První třetina byla z naší strany velmi nervózní, v pátek jsme doma nešťastně prohráli, všechno bylo proti nám a na hráčích to dnes bylo znát. O přestávce jsem jim řekl, aby hráli to, na co jsme zvyklí, věřili si... a oni to dokázali. To je důvod našeho vítězství.