2:0, 2:1, 0:1
1/3
2/3

Orli po bojovném výkonu podlehli Ambri

První polovina utkání, v níž Znojmo čtyřikrát inkasovalo, rozhodla o jeho porážce v duelu proti Ambri Piotta. Orli sehráli bojovné utkání, ani za nepříznivého stavu se nevzdali a díky přesilovkovým trefám Štacha a Šuláka snížili, na víc to ale nestačilo. Lehner Cup 2015 tak opouští s bilancí jednoho vítězství a jedné porážky.

V úvodní třetině se hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Nebezpečnější, a jak se později ukázalo také efektivnější, byli hráči Ambri. Ve 14. minutě využil zaváhání v rozehrávce Laupper, křížnou přihrávkou našel Lukáše Lhotáka a český útočník ve službách švýcarského klubu z první propálil Fučíka. Orli hráli dobrou partii, Zurkirchen v brance musel být na pozoru, ale gól padl znovu na druhé straně. To se Thibaut Monnet dostal za záda znojemské obrany a švihem pod břevno zvýšil.

Úvod druhé třetiny pak Znojmu nevyšel. Okénka v obraně vedla nejprve k přesilovce, v níž krásně sehranou akci zakončoval ranou do odkryté klece Alexandr Giroux, a o minutu později pak samostatný únik proměnil ve čtvrtý gól Adrian Laupper. Těžkou situaci zvládl v brance Znojma Tomáš Fučík a o pár chvil později chytil Pestonimu trestné střílení. Orli se nevzdali, sympaticky bojovali a v závěru druhé třetiny se jim podařilo snížit po přesilovkové kombinaci, na jejímž konci procedil puk skrz brankářovy betony Lubomír Štach.

Třetí třetina pak patřila Znojmu, které se hnalo za snížením, a brankář Fučík neměl příliš práce. Z trvajícího tlaku vzešlo několik šancí a ve 48. minutě také branka Libora Šuláka, jenž vymetl švihem z vrcholu kruhu horní růžek branky. To však bylo z gólového pohledu vše a navzdory závěrečnému tlaku při powerplay zůstalo konečné skóre 2:4 z pohledu českého týmu.