EBEL - út 13. 10. 2015
Innsbruck

Orli pěti góly rozstříleli Žraloky z Innsbrucku

Orli byli již od začátku utkání jasně lepším celkem. Poprvé se dokázali prosadit až na konci první části, v každé ze zbývajících dvou třetin pak navýšili své vedení o dvě branky. K jednoznačné výhře přispěl svým druhým čistým kontem v sezóně gólman Patrik Nechvátal.

Znojemští hokejisté načali utkání náporem na bránu soupeře, z nějž vzešla již ve 3. minutě Lattnerem nastřelená tyčka. Prvotní tlak byl ale brzy mírně otupen a v přesilové hře Innsbrucku zazvonila pravá tyč i za Nechvátalem, který propustil mezi betony střelu Schause od modré čáry. Navíc z dorážky krátce poté zahrozil ještě Schuller. Na druhé straně kluziště se zase pokoušel prosadit jediný střelec Orlů z posledních dvou zápasů Tomas, ale ani jeho individuální akce, ani snaha o otočku a zakončení z bezprostřední blízkosti nevedly ke gólu.

Šance si oba týmy vytvářely i nadále, více jich mělo na svědomí přeci jen Znojmo. Ale ani tu největší z nich po ukázkovém namazání od gólmana Innsbrucku nepřetavil Lattner v přesnou trefu. Té se znojemský útočník dostal až v závěru třetiny. V přečíslení Orlů nejdříve vystřelil Yellow Horn, gólmanovi však vypadl kotouč z jeho výstroje a Jan Lattner už jen doklepl povalující se touš za brankovou čáru.

Přesilová hra domácích zkraje prostředního dějství nepřinesla příliš vzruchu před Chiodovou klecí. A tak jsme si museli na další gól ještě chvíli počkat. Z velké části jej zařídil Peter Pucher, jenž předvedl spolu se svou formací skvělé střídání. První dobrou šanci ještě slovenský centr neproměnil, ve druhé příležitosti již skvěle naservíroval puk osamocenému Ondreji Šedivému, který propálil padajícího brankáře Žraloků.

Znojemská převaha se stávala minutu od minuty markantnější, a tak není divu, že se brzy opět slavilo. V přesilovce vyšťoural Libor Šulák kotouč z chumlu těl před brankovištěm a bekhendem jej propasíroval do sítě. Také Znojemští si prožili perné chvilky, když museli ubránit oslabení tři na pět. V něm byl blízko ke skórování Jeff Ulmer, ale ani on nevyzrál na dobře chytajícího Nechvátala.

Do třetí třetiny si tak Orli přinesli slušný tříbrankový náskok, který ještě záhy navýšil svou skvělou trefou pod horní tyčku Antonín Bořuta. I nadále se hrálo převážně podle znojemských not. Nechvátal neměl příliš práce a domácí si mohli s chutí zaútočit. Trochu kuriózní situace nastala ve 48. minutě, kdy jihomoravský gólman rozehrál tak nešťastně, až se puk dostal na hůl Hahna. Ten ale z uctivé vzdálenosti minul osamocenou klec.

Znojmo ale i přes toto malé zaškobrtnutí dominovalo a brzy se dočkalo páté trefy. Colton Yellow Horn se uvolnil před innsbruckým maskovaným mužem a z předbrankového prostoru prostřelil Chioda. Závěr duelu ještě opepřil pěstní souboj Csamanga se Schausem. To už ale nic nezměnilo na vítězství Orlů a druhé vychytané nule Nechvátala v letošním ročníku EBEL.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Znojmo): Innsbruck je silný tým, rozhodně jsme neodehráli jednoduchý zápas. Do třetího gólu jsme museli hrát trpělivě, čekat na šance, první tři góly jsme dali z brejků. Potom už utkání vypadalo rozhodnutě, ale ani tak nám nedali nic zadarmo. Martin Bača nehrál, protože se nevešel do sestavy, zraněný není.

Christer Olsson (Innsbruck): Začali jsme docela dobře, vytvářeli jsme si i šance, ale ty proti takovému týmu jako je Znojmo musíme proměnit, zvlášť na jeho ledě. Domácí pak trochu lacině dali první gól, to jim dalo energii a od té doby byli příliš silným protivníkem.