EBEL - pá 19. 1. 2018
Bolzano

Orli otočili duel s Bolzanem a došli si pro tři body

Znojmo do zápasu s Bolzanem nevstoupilo dobře. Ještě v polovině utkání prohrávalo o dvě branky, postupně však vyrovnalo a ve třetí třetině dokonce strhlo vedení na svoji stranu. Tříbodové vítězství pečetilo brankou do prázdné klece.

Hosté se již ve třetí minutě ujali vedení. Od modré pálil Charles Gartner, jehož střelu nešťastně tečoval clonící Lakos přímo mezi Schwarzovy betony. V deváté minutě střílel Olsen z ostrého úhlu na Tuokkolu a puk trefil jeho třísla, finský gólman se nějakou dobu svíjel na ledě, nakonec byl ale schopen v zápase pokračovat. O chvíli později vyslal Marchetti střelu od modré, tu se do znojemské svatyně pokoušel dorážet Halmo, skórovat však nedokázal. V šestnácté minutě se do velké šance dostal Mrázek, ten se uvolnil na pravém křídle a z prostoru před brankářem střílel prudkou ranou mezi Tuokkolovy betony. Brankář Bolzana puk nepolapil, kotouč ale k jeho štěstí těsně minul levou tyč. Vzápětí měl na hokejce druhý gól Bolzana Marchetti. Hosté si jednoduše vykombinovali obranu Orlů a dva hráči stáli sami před Schwarzem, ten si však s jejich náporem poradil.

V sedmadvacáté minutě po tlaku hostů ujížděli Raška s Mrázkem do brejku dva na jednoho. První jmenovaný to vzal na sebe a z pravého kruhu prudce pálil, Tuokkola byl však na jeho střelu připraven. O minutu později vzešla z kombinace Orlů chyba Mrázka na modré, ten nastřelil protihráče. To potrestal Michael Halmo, který přebruslil vracející se obránce a pěknou ranou do horního růžku překonal Schwarze.

Znojmo se však nevzdávalo, o dvě minuty později se dostalo do přečíslení tři na dva. Novák našel skvělou přihrávkou volného Tomáše Plíhala, ten z mezikruží propálil Tuokkolu. Orli nepřestávali na soupeře tlačit a vzápětí vyrovnali, když Lattner objel útočné pásmo a rozhodil obranu soupeře. Skvěle pod horní tyč zakončoval Josef Zajíc.

Na začátku třetí třetiny se Orli ujali vedení. Němec z rohu útočného pásma nahrál volnému Petru Mrázkovi, který svou střelou k levé tyči nedal Tuokkolovi žádnou šanci. O minutu později vyslal na brankáře hostů jeden ze Znojemských ránu od modré, Plíhalova teč prosvištěla jen pár centimetrů vedle levé tyče. V jednapadesáté minutě to byl opět Plíhal, který se se Špačkem dostal k zakončení až před Tuokkolu, finský gólman měl s dorážkami znojemských útočníků hodně práce, nakonec si však poradil. Ke konci třetiny hosté ještě využili možnosti hry bez brankáře, v té domácí stvrdili svou výhru, když prázdnou branku trefil Colton Yellow Horn.

Ohlasy trenérů

Tomáš Jakeš (Znojmo): Pro nás to nebyl lehký zápas. Po tom, co jsme prohrávali, jsme dokázali zvrátit stav. Trochu jsme si zvedli sebevědomí. Věřili jsme, že utkání vyhrajeme. Herně to nebylo pěkné, ale zaslouženě jsme vyhráli. Soupeř hodně blokoval střely a hrál důrazně. V brankovišti měl převahu. Bereme ale tři body. Zásadní je, že jsme si zvedli před nadstavbou sebevědomí. Je potřeba na to navázat hned v neděli.