0:0, 1:0, 1:2 - 0:0
1/3
2/3

Orli nezvládli závěr, z Benátek vezou jen bod

<em>Benátky n. Jizerou</em> - Boje znojemských hokejistů v první lize pokračovaly v Benátkách. První branka padla až po dvaceti sedmi minutách a jejím střelcem se stal benátecký Vantuch. Orli však dokázali ve třetí třetině zásluhou Staňka vyrovnat a následně se dostali do vedení, když zasunul puk za záda brankáře Stejskala Svoboda. V posledních minutách však gólový náskok neubránili a Weiss poslal zápas do prodloužení. Ani to nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. O vítězství Benátek, které si připsaly do tabulky o jeden bod navíc, rozhodl Vantuch.
Nebojácný vstup Benátek do zápasu přibrzdilo vyloučení Ctibora Jecha, po třetině prvního dějství už ale domácí golmanu Horčičkovi zle zatápěli. Nejprve Kica nebezpečně dorážel střelu Krupky, následně musel znojemský brankář likvidovat sólový nájezd domácího kapitána Josefa Skořepy.

Nedisciplinovanou hrou dopustili hosté benáteckou převahu, domácí však během šesti minut v početní převaze nedokázali Horčičku závažněji ohrozit.

Těsně před první sirénou se v trmě vrmě před domácí brankou probíjel k zakončení znojemský Říha, Stejskal ale puk zalehnul a zmařil největší šanci týmu z města okurek.

V úvodu druhé třetiny byli lepší domácí. Nejprve Skořepa těsně přestřelil, poté prováhal včasný moment k zakončení Kazatel.

Skóre se poprvé měnilo 26:21, na vteřinu přesně s koncem vyloučení Havlíka za napadení. Vyražená dělovka Kolmanna spadla přímo na čepel hole Lukáše Vantucha, který neomylně zamířil mezi betony rozkročeného Horčičky.

Na Znojmu byla vidět snaha vyrovnat a v polovině utkání na ledě dominovalo. Největší šanci hostů z hole Jakuba Svobody zmařila lapačka Stejskala.

V závěru druhé třetiny mohly Benátky vedení navýšit. Hned dva hráči se dostali do samostatného úniku na znojemského strážce svatyně. Weiss poslal svůj blafák pouze do pravého betonu Horčičky, Dušek během dvojnásobného oslabení, které domácí zahráli parádně, podobnou fintou rozzvonil konstrukci hostující branky.

Ve třetí třetině měly Benátky výhodu přesilové hry, jež zahrály nevalně. Po jejím skončení se prosadilo Znojmo. Stejskal nejprve skvěle vychytal nehlídaného Meidla, puk ale neměl pod kontrolou a důrazný Aleš Staněk poslal puk do sítě benátecké branky.

Orli se herně zvedli a svůj zlepšený výkon korunovali v 52. minutě druhou brankou. Jakub Svoboda vlétnul do útočné třetiny a střelou švihem nad Stejskalův beton dostal zhruba padesátihlavý kotel hostů do varu.

Benátky v závěru bojovaly o prodloužení a jejich srdnatý výkon přinesl 90 vteřin před koncem kýženou branku. Odražený puk spadl k holi Petra Weisse, jenž bez přípravy propálil golmana Orlů.

V prodloužení hrály Benátky téměř tři a půl minuty přesilovou hru 4 na 3, přesto dobře chytajícího Horčičku výrazněji neohrozily. Zápas tedy dospěl do samostatných nájezdů, které načnuli domácí.

Dušek ani hostující Kolafa na brankáře nevyzráli. Až ve třetím nájezdu se trefil parádně pod víko Lukáš Vantuch. Následně na Stejskalovi pohořel Jakub Svoboda. Ve třetí sérii Josef Skořepa blafákem oklamal Horčičku a bylo dobojováno.

Milan Černý (Benátky): Mám pocit, že jsme v utkání tahali za delší konec. Měli jsme spoustu šancí, několik sólových nájezdů, z čehož jsou dva góly málo. To je hlavní důvod, proč jsme nevyhráli v základní hrací době. Překvapilo mě, kolik šancí jsme si vypracovali. Zaplaťpánbůh za ty penalty, je to sice loterie, ale zaslouženě jsme vyhráli.

Jan Neliba (Znojmo): Jsme spokojeni, protože domácí předvedli kvalitní výkon, určitě měli víc šancí. Otočili jsme však výsledek a byli jsme blízko tří bodů. Bod odsud bereme, protože si myslím, že Benátky hrají v dobré formě, což potvrdily výhrou v Chrudimi.