1:2, 2:2, 2:0
1/3
2/3

Orli neudrželi tříbrankové vedení a z Linze odjíždí s prázdnou

Šlágr kola, který sledoval zaplněný stadion, začal pro Znojmo velice slibně. Orli se dostali rychle do vedení a dokázali si následně vytvořit až tříbrankový náskok. Ani ten však nestačil, domácí Linz převzal kontrolu nad utkáním a po velkém obratu si upevnil druhou příčku v tabulce.

Od úvodních vteřin zápasu bylo jasné, kdo bude na ledě dominovat. Již v první minutě to potvrdili Orli, kteří pouhých padesát šest sekund po startu utkání skórovali, když Radek Číp našel kotouč před Ouzasovou bránou a dorazil jej za ležícího brankáře. Linz se následně snažil vyrovnat a svou snahu korunoval vynucenou přesilovou hrou, kterou téměř okamžitě využil. V páté minutě dostal puk do mezikruží přímo na hokejku Mario Altmann, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Po zbytek třetiny byli aktivnější znovu Orli, ale branku se jim podařilo vstřelit až osm vteřin před koncem prvního dějství. Martin Podešva předvedl učebnicový samostatný únik, překonal Ouzase, puk ale nedostal do brány, tam jej musel sám autor nájezdu doklepnout.

I druhá dvacetiminutovka začala brankou Znojma, když byl touš nabídnut do mezikruží Peteru Pucherovi, jenž ukázkovým příklepem prostřelil dva bránící hráče a přesouvajícího se Ouzase. Netrvalo dlouho a Orli šli do trháku, několik povedených šancí korunoval gólem Roman Tomas. Uvolnil se po pravé straně a příklepem se trefil nad rameno gólmana Linze.

Domácí působili zdrceně, ale přesto se jim podařilo snížit. Nejdřív se Dan DaSilva dostal ke křižné přihrávce a prostřelil Fučíka, následně se ve vlastním oslabení chopil špatné rozehrávky Jason Ulmer, který se sám před maskovaným mužem českého týmu nemýlil. Pucherova šance těsně před koncem druhé části hry se již neujala a Znojmo opět odcházelo do kabin s jednogólovým vedením.

Závěrečná třetina nabídla dostihové hry domácího celku, který chtěl za každou cenu vsítit branku. To se i povedlo, ve čtyřicáté páté minutě se dostal k dorážce Andrew Kozek, který na několikátý pokus propasíroval kotouč mezi betony Fučíka. Orli si po gólu vzali oddechový čas, jen pět vteřin po jeho ukončení však inkasovali znovu. Hisey z mezikruží tvrdě vypálil a před brankou stojící Markus Spannring tečoval puk do sítě. To už bylo moc na znojemského brankáře, kterého na jeho postu vystřídal Patrik Nechvátal. Ani poté tlak domácích neustával. To se nezměnilo až do závěrečného hvizdu, Znojmu nepomohla ani hra bez brankáře.

Jiří Režnar (Znojmo): Utkání jsme měli výborně rozehrané, do stavu 4:1 jsme plnili to, co jsme si řekli. Věděli jsme, že když se Linz dostane do útočného pásma, je v tom ohromně silný. Aktivně jsme proto forčekovali a působili jim v obranném pásmu problémy. Jenže potom přišly dvě individuální chyby, přestali jsme být trpěliví, po přestávce inkasovali další gól po hloupém faulu a vzápětí po buly, kterých je v každém zápase dvacet, ale my si nedokázali pokrýt hráče.

Patrik Nechvátal chytal od začátku sezóny a hlavně v úvodních zápasech výborně, ale po utkání v Lublani jsme se shodli, že by Tomáš Fučík měl dostat šanci. Chytal slušně, i když nechtěně asistoval u třetího gólu soupeře. To se stane, dostal šanci po dlouhé době a o to pozorněji musí hrát tým před ním.