Graz
1/3
2/3

Orli nedokázali Graz porazit ani napotřetí

<em>Znojmo</em> - Na znojemském hokejovém stadionu se v páteční podvečer opět rozhořel boj mezi Orly Znojmo a Moser Medical Graz99ers. Na úvodní branku utkání diváci čekali necelé tři minuty a ke smůle domácích hráčů se puk i tentokrát poprvé objevil za Kacetlovými zády. Hosté, povzbuzeni gólem, zaznamenali během chvilky další zářez, když se prosadil Čech v jejich službách, Zdeněk Blatný. To Orli čekali na svoji premiérovou a zároveň jedinou trefu dnešního zápasu až do 54. minuty, kdy puk přesně mezi betony hostujícího gólmana tečoval David Bartoš. Graz tedy i tentokrát zůstává Jihomoravany neporažen a po výhře 2:1 si domů odváží dva body.

V pátek večer nastoupili domácí Orli proti těžkému soupeři z Grazu, proti kterému se Znojemským ještě nepodařilo bodovat. Začátek duelu měli pod taktovkou jasně hosté, když se po dvou minutách trefil Sébastien Bisaillon. Soupeř svým rychlým gólem dostal vynikající impuls do hry, což potvrdil Zdeněk Blatný, který po dalších čtyřech minutách hry skóroval a zvýšil tak vedení hostujícího celku na dva góly. Ani přes úpornou snahu nepadl na žádné straně gól, i přes to, že Podešva po individuální akci trefil tyč, stejně jako na druhé straně Short. Necelé tři minuty před koncem byl ovšem podražen Adam Havlík při úniku, z čehož se mu dostalo trestného střílení. To ovšem ani po zdařilém blafáku neproměnil a Orli tak odcházeli do kabin s dvougólovým mankem.

Druhá třetina se odehrávala v rytmu zkažených šancí na obou stranách, souhru narušovaly především časté nepřesné přihrávky. Soupeř nabídl během dějství domácím dvě přesilovky, které ovšem Jihomoravané nevyužili, chybělo jim štěstí v koncovce. Hosté se také mohli opřít o zkušeného Weinhandla, jehož zákroky zachránily mnohé gólové přesilovkové šance domácích. Ke konci druhého dějství se na ledě začala situace na ledě natolik přiostřovat, že došlo k menší potyčce mezi mladíkem Richardem Jarůškem a kapitánem Grazu Jarettem. Prostřední dvacetiminutovka nepřinesla žádnou kýženou změnu stavu, Orli tak opět odjížděli z ledu se ztrátou.

Do třetí periody nastoupila obě mužstva nečekaně rychlým tempem hry, na ledě se najednou objevili vyměnění domácí. Znojmo zasypalo hostujícího brankáře sprškou střel, žádná z nich však nevedla k fanoušky tolik chtěnému gólu. Několik individuálních akcí v podání Orlů bylo nejdříve podpořeno první přesilovkou závěrečného dějství, ve které spíše ztráceli. Po dalších pěti minutách hry ovšem přišla další přesilovka, kterou korunoval gól z hole Davida Bartoše, jenž se špetkou štěstí tečoval kotouč, jenž proskákal gólmanovi Grazu mezi betony. Gólem se domácím opět vlila naděje do žil, což se odrazilo i na hře. V další přesilovce byli jen blízko vyrovnání, ale Martin Pláněk trefil jen Weinhadlovu hruď.

Trenér Martin Stloukal si necelou minutu před závěrečným hvizdem vzal oddechový čas, po jehož uplynutí se rozhodl nechat brankáře Kacetla na střídačce. Znojemští se snažili, leč výsledek zápasu již ovlivnit nedokázali. Na domácím ledě tak prohráli těsně 1:2.

Mario Richer (GRA): Začali jsme velice rychle, na úvod jsme předváděli skvělou hru. Po vstřelených dvou gólech jsme ale přestali bruslit, tím se naše hra velice ztížila. Doplatili jsme také na vysokou trestanost, naše častá vyloučení byla další komplikací. Znojemský tým pracuje velice tvrdě, jednou bude složité ho porazit. Ale nakonec jsme hráli se čtyřmi pětkami a vyhráli, takže jsme i přes maličkosti spokojeni.

Martin Stloukal (ZNO): Musím říci, že jsme celou první třetinu prospali. Graz hrál sice velmi dobře, ale my jsme měli spoustu neproměněných šancí, a když se neproměňují šance, tak nemůžeme vyhrát. Během zápasové pauzy budeme cvičit, střílet a ještě jednou střílet. Potřebujeme více času, který se nám dostane v desetidenní pauze po zápase s Linzem v neděli 11. 12. Máme také velké problémy s marodkou, do zápasu se Salzburgem bude chybět pět hráčů.