Záhřeb
1/3
2/3

Orli na rozjetý Záhřeb nestačili

<em>Znojmo</em> - Ve druhém zápase za sebou inkasovali Orli od svého soupeře pověstného "bůra", tentokrát se jejich katem stal Záhřeb. Soupeř sice po první části vedl jen jedna nula a Znojmo dokázalo ve druhé třetině z hole Martina Škadry vyrovnat, ovšem to bylo v podstatě všechno. Zato hosté nejprve vrátili ve dvojnásobné přesilovce vedení opět na svou stranu a poté už bylo utkání pouze v jejich režii. Nutno říct, že domácím štěstěna moc nepřála, trefili dvě tyčky a především Videlka v samostatném nájezdu za ještě nadějného stavu 1:3 břevno.

Do pátečního duelu vkročily oba týmy bez svých klíčových hráčů. V brance Záhřebu se neobjevila jednička slovinské reprezentace Robert Kristan a trenér Stloukal musel narychlo hledat náhradu za Petra Kanka, který se po úterní potyčce v Lublani necítil dobře.

Úvod utkání byl poněkud vlažný. Ani přesilová hra hostů z páté minuty nepřinesla žádnou větší šanci, a tak diváci čekali na úvodní branku až do patnácté minuty. Banham nahodil kotouč před branku, kde jej našel neobsazený Joel Prpic a zavěsil ke vzdálenější tyči - 0:1. Orli měli během přesilové hry šanci o nápravu, avšak nepřesné přihrávky je často připravovaly o útočné pásmo a hostujícího gólmana Ouaze nakonec neohrozili.

Na začátku prostřední periody se herní projev domácích o něco zlepšil, což přineslo kýžené ovoce v pětadvacáté minutě. Lattner unikal s Martinem Škadrou do přečíslení, střelu prvního jmenovaného hráče brankář ještě vyrazil, ovšem na dorážku znojemského obránce byl již krátký - 1:1.

Ve třicáté minutě šli domácí do tří a Medvědům netrvalo dlouho, aby toho využili. Adam Naglich chtěl nejspíš jen přihrát, ale do trajektorie puku vložil hůl domácí Haman a kotouč se náhle octl za Landsmanem - 1:2. Další branka Adama Naglicha při signalizované výhodě již srazila Orly k zemi a Medvečšak se stal pánem ledu - 1:3.

Naděje na vyrovnaní mohl ještě sice vykřesat Videlka v úvodu třetí třetiny, když unikal sám na Ouaze, ale z mezikruží trefil k jeho smůle jen tyč. O to víc toho mohl litovat, když v pětačtyřicáté minutě kapituloval Landsman počtvrté. Tentokrát se stal šťastným střelcem Pascal Morency, který zcela v klidu uklidil puk k tyčce - 1:4.

Další minuty byly plné nepřesností, avšak o slovo si řekly také trestné minuty. Orli svoji výhodu nezužitkovali a nesvědčila jim ani hra čtyři na čtyři. Minutu a půl před koncem vstřelil pověstného „bůra“ Geoff Waugh a o majiteli dvou bodů bylo rozhodnuto.

Martin Stloukal (Znojmo): Je to jednoduché, Záhřeb byl lepší. Byli jsme trochu unavení, musíme se nyní vyspat, zítra si o zápase promluvit a několik věcí změnit. V neděli musíme mít lepší pohyb a zlepšit hru ve středním pásmu, to byl dnes asi největší rozdíl. Chtěli jsme hrát ofenzivně a agresivně, ale soupeř dobře bruslil a všechno mu vycházelo.

Marty Raymond (Záhřeb): Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. Hráli jsme chytrý hokej, po nějaké době jsme navíc zvládli dobře druhou třetinu. Dařilo se nám i v oslabeních, dali jsme pěkné góly, takže musím být spokojený.