1:0, 2:0, 1:1
1/3
2/3

Orli na Tygry nestačili

L i b e r e c - Téměř v polovině zápasu již prohrávali Orli v liberecké Tipsport aréně 0:3. Střelecká mizérie zůstala přilepená na jejich hokejkách. Jediný zásah si připsal v poslední třetině <b>Pavel Selingr</b> krásnou trefou do rohu Hniličkovy svatyně. Znojmo sice po brance ožilo, ale čtvrtý gól Liberce uťal veškeré snahy o zisk alespoň jednoho bodu. Domov Bílých Tygrů zůstává stále nedobyt, Orli budou mít příležitost spravit si chuť před extraligovou přestávkou domácím zápasem proti Vsetínu.
Skóre zápasu mohl jako první otevřít Angel Krstev. On, ani následně dorážející Jiruš, však puk za záda Trvaje nepropasírovali. Skóre neotevřel ani Šachl, který nedokázal využít zaváhání Němečka. Orli se z náporu domácích pomalu dostávali a v 6. minutě poprvé zahrozili, střelu Erata Hnilička betonem vyrazil. V polovině první třetiny mohl rozradostnit diváky v Tipsport areně Jan Víšek, který ihned po vyhraném buly Pabišky napálil puk na Trvaje, ten byl ovšem pozorný. Bílí Tygři se ujali vedení z nenápadné akce. Petr Vampola zaseknul puk v útočném pásmu, do kterého se tvrdě opřel Lukáš Zíb a prostřelil Trvaje.

Pojistku mohli Tygři přidat v 15. minutě, to na trestné lavici pykal exliberecký obránce Čakajík a Liberečtí mohli přesilovku zužitkovat po pár vteřinách. Pabiška si vybruslil až před branku, místo střely ještě předložil u tyče číhajícímu Klimentovi, který ale minul klec. Na druhé straně o sobě dal vědět Pucher, který jedovkou vyzkoušel pozornost Hniličky. Brankou neskončila ani nepříjemná střela Procházky, Trvaj toho příliš neviděl, přesto jeho pokus zneškodnil. Znojemští zle zatápěli Tygrům v závěru třetiny, když na lavici hanby pobýval Krstev. Nebezpečný Lubomír Vaškovič dal dvakrát vyniknout libereckému gólmanovi, který následně předvedl naplno své umění proti lehce tečovanému projektilu Bičánka od modré.

Do druhé části hry vlétli znojemští hráči s jasným cílem srovnat stav na ukazateli skóre. Jenže Orly zasáhla morová rána hned po minutě hry. Pabiška uvolnil do prostoru mezi kruhy Víška, který místo zakončení posunul puk na hůl Lukáši Pabiškovi vrátil a ten již neměl se střelou do poloodkryté branky problém. Hosty mohl vrátit do hry agilní Lubomír Vaškovič, Hnilička ale jeho jedovku vyrazil ramenem. Tygři mohli Orly dorazit ve 26. minutě. V přesilovce nejprve tečoval Čuttovu střelu od modré do tyče Jiruš, aby o chvíli později spálil tutovku po perfektním pasu Nováka Andrej Podkonický.

Orli poté znovu vystrčili drápy. Vaškovič se dostal k odraženému puku a jeho backhandový blafák skončil těsně vedle Hniličkovy branky! Znojemský útočník si vynutil alespoň faul Žabky a hostům se naskytla možnost zkorigovat nepříznivý stav. Přesilovku však nejen že nezužitkovali, ale také z ní překvapivě potřetí inkasovali. Andrej Podkonický vybojoval v obranném pásmu puk a uháněl v tandemu s Jiřím Moravcem na jediného znojemského beka. Slovenský forvard načasoval přihrávku v nejvhodnější možný okamžik a Jiří Moravec tak mohl k velké radosti libereckých fanoušků jen nastavit hůl. Orli nesložili zbraně a Hnilička se při pokusech Erata a Jaroslav Svobody hodně zapotil. V závěru druhé části ještě rychlý Klimenta ujel všem, jeho šanci ovšem zlikvidoval skvělý Trvaj.

Třetí třetinu otevřel ranou obránce Moravec, strážce znojemské svatyně byl připravený. Severočeši nechtěli dopustit sebemenší drama a podle toho to na ledě i vypadalo. Ke čtvrtému zásahu měl blízko Lukáš Zíb, jehož bombu zlikvidoval Trvaj. Jednu z posledních šancí Orlů, jak s výsledkem ještě něco udělat, se stala 48. minuta, když na trestné lavici odpočíval Jiruš. Orli kroužili v obranném pásmu Libereckých a dostávali se do dobrých příležitostí. Bičánek pálil tvrdě od modré, Hnilička jeho dělovku neudržel, Haman však puk do sítě nedopravil. Bílé Tygry mohl definitivně uklidnit Zíb, jeho střela ale skončila jen na tyči a tak vzápětí udeřili Znojemští!

V 54. minutě za modrou švihnul do puku Pavel Selingr a jeho pokus zastavila až síť Hniličkovy branky. Od tohoto momentu vycítili Orli šanci a začali pořádně kousat. Pokusy Erata, Bičánka a Vaškoviče však zlikvidoval liberecký gólman. Tygry definitivně uklidnil navrátilec z ruského Omsku Václav Novák. V 57. minutě ho našel zcela volného před brankou Podkonický a bývalý liberecký kapitán pečetil výsledek na 4:1.

Vladimír Čermák (Liberec): V první třetině jsme místy nechávali soupeři zbytečně moc prostoru a Znojmo nás chvílemi dostávalo pod tlak. Druhou třetinu jsme sehráli o hodně lépe a proměnili jsme šance. Ve třetí třetině soupeř po vstřeleném gólu ožil, ale nám se podařilo brzy dát čtvrtou branku a utkání rozhodnout.

Miloslav Hořava (Znojmo): Liberec sehrál velmi dobrý zápas, bohužel jsme mu výhru usnadnili hrubými chybami, po kterých jsme inkasovali první tři góly. V první a třetí třetině byla hra chvílemi vyrovnaná, bohužel my jsme své šance nevyužili. Pokud jde o absenci Jiřího Dopity, má problémy se zády a rozhodli jsme se, že ho v dnešním utkání budeme šetřit. Mohl sice nastoupit, ale nechceme, aby se z toho vyvinuly dlouhodobější problémy, protože sezona je dlouhá.