Orli ani ve druhém domácím zápase neuspěli, podlehli Innsbrucku

06.10.2018 | PoV

Znojmo do zápasu nastoupilo dobře, soupeř ale brzy odskočil na rozdíl dvou gólů. Ve druhé třetině také dvakrát skóroval, v závěrečném dějství pak oba týmy vstřelily po dvou gólech, Orli tak prohráli 2:6.

7.kolo, sobota 6. 10. 2018, 18:30, Nevoga aréna
Innsbruck
Branky a nahrávky: 46. Sedlák (Matuš, Hlava), 50. Lattner (Stretch, McPherson) – 13. Lamoureux (Boivin, Lavoie), 18. Lammers (Clark, Spurgeon), 28. Wachter (Lamoureux, Lavoie), 30. Yogan (Lindner), 49. Lamoureux (Štach, Wachter), 57. Clark (Štach, Lamoureux). Rozhodčí: Durchner, K. Nikolic – Nagy, Sparer.. Vyloučení: 7:5, navíc Němec (ZNO) a Antonitsch (INS) 10 min. OT, Luciani (ZNO) 5+DKU. Využití: 1:2. Diváci: 2435. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.
ORLI ZNOJMO: Halász – Sedlák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Tejnor, McEachen, Matuš – Kalus, Braes, Luciani – Hlava, Stretch, McPherson – Špaček, Bartoš, Němec – Novák, Bulín, Mrázek – Matuš, Guman.
HC TWK Innsbruck: Juvonen – Ross, Nussbauer, Lindner, Boivin, Pedevilla, Štach – Yogan, Spurgeon, Šedivý – Koper, Clark, Lammers – Wachter, Lamoureux, Lavoie – Antonitsch, Bär, Paulweber.

Skóre zápasu mohl již v deváté minutě otevřít Hlava, který se dostal do samostatného úniku, ale svou střelou z mezikruží trefil jen brankovou konstrukci. O dvě minuty později ujížděl sám na branku Luciani, i jeho střelu však gólman hostů vychytal. Vzápětí ztratili Orli na vlastní modré čáře puk a do přečíslení se dostali hosté. Ti nezaváhali a Mario Lamoureux poslal svou přesnou trefou Innsbruck do vedení. Následný tlak opět patřil Znojmu, gólově se však prosadil opět Innsbruck, který využil přesilovku pět na tři. Z vrcholu kruhu našel John Lammers přesně růžek brány znojemského brankáře.

Na začátku druhé třetiny se do velké šance dostal opět Hlava, z mezikruží však těsně minul. Přestože aktivnějším celkem na ledě byli domácí, další góly patřily opět Innsbrucku. V osmadvacáté minutě si Daniel Wachter počkal u tyčky a prostřelil přesouvajícího se Halásze. O dvě minuty později se do úniku dostal Andrew Yogan a svou střelou nad rameno nedal Halászovi šanci. Ke konci třetiny bylo nařízeno trestné střílení, v tom se však ex-znojemský hráč Ondřej Šedivý neprosadil.

Další dvacetiminutovku začali opět aktivněji domácí a v šestačtyřicáté minutě se konečně dočkali gólu, když Adam Sedlák prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Mario Lamourex ale dokázal bleskurychle odpovědět. Následovala roztržka před bránou hostů a přesilová hra domácích, ve které se prosadil Jan Lattner.

V padesáté sedmé minutě bylo nařízeno trestné střílení, McPherson v něm ale betony Juvonena prostřelit nedokázal. Naopak hosté v nadcházející přesilové hře okamžitě skórovali, když Štachovu střelu přesně tečoval Andrew Clark a stal se autorem šestého gólu hostujícího celku.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Poslední tři zápasy je to jako přes kopírák. Kromě toho výbuchu se Záhřebem nehrajeme špatně, ale pak dostaneme tři takové náhodné góly a zlomí se to. Jedeme třikrát sami na branku, ale nejsme schopni v těchto situacích rozhodnout. Můžu mít tisíce výmluv, ale stejně mi to nepomůže. Potřebujeme body. Mužstvo musí zareagovat a jít tomu štěstí naproti. Hrajeme doma a soupeř nás rozhazuje po mantinelech. My jen stojíme.