Erste

O vítězství juniorky nad Salzburgem rozhodla druhá třetina

O vítězství juniorky nad Salzburgem rozhodla druhá třetina
13.10.2012 | Lukáš Caha

Znojmo - V rámci dvanáctého kola EBYS ligy se na znojemském ledě představil tým Salzburgu/Zell am See. Hosté se sice dostali rychle do vedení, ale soupeř nezahálel, vzápětí vyrovnal a ve druhé dvacetiminutovce rozhodl pěti góly o svém vítězství. Rakušané sice ještě snížili využitím dvou přesilovek na rozdíl tří branek, ale všechny body zůstaly na jihu Moravy. Foto v anotaci: Libor Duchoň.

12.kolo, sobota 13. 10. 2012, 17:15
6
Znojmo
Salzburg
3
Třetiny: 1:1, 5:0, 0:2
Branky a nahrávky: 7. Müller (Pelikán), 24. Nahodil (Pelikán), 24. Telesz (Müller), 25. Fusek (pen.), 28. Kastner (Müller, Telesz), 38. Horák (Kacetl) - 6. Ferstl, 53. Egger (Fazokas), 56. Fursa (Ludwig). Rozhodčí: Homola. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Střely na branku: 50:42. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3.
ORLI ZNOJMO: Helešic - Theimer, Koňařík, Hobza, Odehnal, Bukáček, Michalica, Hloupý - Telesz, Kastner, Fusek - Müller, Nahodil, Pelikán - Schejbal, Horák, Kacetl - Cerovečki, Vald.
EC Red Bull Salzburg: Frank (30. Mayer) - Zauner, Steinacher, Seewald, Ludwig - Konradsheim, Hummer, Fursa - Fazokas, Ferstl, Nagy - Egger, Lahoda, Rosenlechner.

Salzburg přijel na jih Moravy pouze se čtrnácti hráči, ovšem na svého soka se vrhl ze všech sil a domácí obraně několikrát zatopil. První velkou šanci utkání měl Müller, když se dostal k odraženému kotouči do mezikruží, avšak gólman Frank se včas přesunul a černou gumu zachytil vynikajícím zákrokem.

V šesté minutě objel klec Orlů Kevin Ferstl a bekhendem protlačil puk do sítě – 0:1. Netrvalo to dlouho a Jan Müller střelou z kruhu zavěsil kotouč pod břevno – 1:1. Následně se hostům nepovedla přesilovka a ani Znojmo se do dalších lepších šancí ve zbytku třetiny nedostalo.

S góly se roztrhl pytel ve druhé dvacetiminutovce. Ve čtyřiadvacáté minutě skóroval z ostrého úhlu František Nahodil – 2:1 a o několik sekund později namířil do černého i Michal Telesz – 3:1. Tým vedený Radkem Hamanem byl na koni. V pětadvacáté minutě zalehl rakouský hráč po chaosu v brankovišti puk a hlavní sudí nařídil trestné střílení, které zužitkoval Jakub Fusek – 4:1.

O tři minuty později kapituloval Red Bull znovu. Tentokrát se po povedené souhře prosadil Milan Kastner, jenž poslal kotouč pod rameno Franka – 5:1. Soupeř reagoval oddechovým časem a výměnou gólmanů. Ani Mayer však nedokázal rozjeté Orly zastavit. Necelé tři minuty před sirénou zaznamenal bod do statistik i Zbyněk Horák, když pohotově našel puk v brankovišti a doklepnout jej za záda brankáře mu nedělalo sebemenší problém – 6:1.

Ve třetí třetině se hra uklidnila. Týmy se dostávaly do větších šancí jen sporadicky. Až osm minut před koncem se Salzburgu nabídla přesilová hra, kterou z dorážky využil Maximilian Egger – 6:2. Taktéž další početní výhoda přinesla branku a znovu do sítě Znojma. Helešice prostřelil tentokrát Danill Fursa – 6:3. O vítězi však již nebylo pochyb, Orli třígólové vedení ubránili a zaslouženě si odnesli z ledové plochy všechny tři body.