Vítkovice
1/3
2/3

O vítězství Znojma rozhodlo prostřední dějství

Z n o j m o - Podobně jako v zápase se Zlínem byl stav po první třetině 0:0. I po přestávce byl vývoj velmi podobný, když Vítkovice otevřely skóre a zhruba v polovině zápasu <b>Blatný</b> vyrovnal. Další branky už však stříleli pouze Znojemští a stihli to ještě před koncem druhého dějství. Vítěznou branku zaznamenal kanonýr <b>Uram</b> a pojistku přidal obránce <b>Šmach</b>, majitel bronzu z MS dvacetiletých, pro něhož to byla první extraligová branka v kariéře. Stav 3:1 vydržel i v poslední části, i když Vítkovice tlačily a před koncem odvolaly brankáře. Nikdo z Orlů se ale nedokázal do prázdné klece trefit.
Orlům se do sestavy po jednozápasové absenci vrátil útočník Ludvík, do branky se znovu postavil Slávik. První třetina se obešla bez gólu, Orli hned v úvodu nevyužili přesilovou hru při vyloučení Burgra. Tři dobré příležitosti si vypracoval aktivní Mikulík, Pinc byl ale pokaždé na místě. Vítkovická obrana narušovala znojemské kombinace už na hranici svého obranného pásma, pokud se někomu z domácích podařilo proniknout až k brance, byl pro ně nepřekonatelnou překážkou vítkovický gólman. Slávik nemusel při oslabení svého týmu téměř vůbec zasahovat, naopak když seděl na trestné lavici hostující Kubina, řešil Pinc Ludvíkův průnik a bekhendový blafák. V závěru dvacetiminutovky rozhodčí potrestali Dreslera, ale před sirénou neměli Ostravané problém se ubránit.

Zbývajících 40 vteřin oslabení hosté po pauze přestáli, brzy však faulovalo Znojmo. Kubošův prohřešek potrestal ve 23. minutě vítkovický kapitán Kubina, který propálil skrumáž před Slávikem. Orli potom přečkali pokračující tlak Severomoravanů, dost možná jim pomohlo i to, že rozhodčí začali hru kouskovat častými vyloučeními. Před polovinou zápasu trestnou lavici zahřívali znojemští Čakajík s Bičánkem a vítkovický Burger, který si tam pobyl 4 minuty. Ve 32. minutě Znojemští zahájili obrat v utkání. Nejprve osamocený Blatný prostřelil Pincovy betony a puk se zastavil těsně za brankovou čárou. Při následné hře Orlů čtyři na tři drželi domácí útočné pásmo, Strakova přihrávka našla Urama a ten překvapil Pince rychlým švihem. Znojmo převzalo iniciativu a vytvářelo si tlak. Ten byl trochu zbržděn dalšími tresty Kuboše a Šmacha. Slávik svůj tým v nebezpečných okamžicích podržel a před koncem třetiny domácí zvýšili na dvoubrankový rozdíl. Z lavice hanby naskočil Šmach a dostal ideální přihrávku od Bičánka. V sólovém nájezdu si zkušeného Pince vychutnal pěkným blafákem a dosáhl tak své premiérové branky v extralize.

Stav ze druhé třetiny vydržel až do konce zápasu, i když do poslední části nastoupily Vítkovice hodně aktivně a snažily se o úpravu skóre. Sudí pokračovali ve vylučování, v úvodu se hrálo čtyři na čtyři, následné dvě přesilovky Orlů zůstaly nevyužity, i když šance si hráči vytvořit dokázali. Přesto měli stále více ze hry bílo-modří, Slávik se při trestech svých spoluhráčů hodně zapotil, ale dokázal akcie svého týmu udržet. Poradil si se dvěma záludnými pokusy obránce Semana a trenéři Vítkovic si vybrali necelých pět minut před koncem oddechový čas. To zrovna za faul pykal Čakajík. Pinc odjel na střídačku a jeho spoluhráči několikrát ohrozili znojemskou svatyni. Puk se často motal v brankovišti, ale znojemští obránci nebo gólman ho vždy dokázali odehrát pryč. Pinc se při hře v plném počtu na chvíli na své stanoviště mezi tyčemi vrátil, ale ne na dlouho. Přesto nikdo z Orlů neodkázal trefit prázdnou klec, spíše drželi výsledek a puky pouze vyhazovali z obranného pásma. Po zaslouženém vítězství ještě udrželi teoretickou naději na postup do osmičky.

Miloslav Hořava (Znojmo): Po dlouhé době se mi zápas hodnotí trochu líp, protože jsme pět nebo šest zápasů po sobě nevyhráli. Musím pochválit hráče, protože do zápasu dali srdce, hráli naplno, na hranici možností. Výborně zachytal brankář Slávik a měli jsme samozřejmě i kus štěstí, protože nám puky lítaly kolem brány. Ale to štěstí je k tomu potřeba a to jsme zatím neměli. Jsem rád, že jsme i znojemským fanouškům ukázali, že nejsme nějaká parta výletníků, že jsme zabojovali a že jsme se o vítězství porvali.

Vladimír Vůjtek (Vítkovice): Chtěl bych poblahopřát domácím k zaslouženému vítězství. Dali do toho daleko víc srdce. Bohužel spousta našich hráčů už se vidí v play-off a asi si myslí, že tyhlety zápasy už nejsou důležité a dávají do toho hrozně málo. Do jistoty play-off nám chybí jeden bod a ten jsme dneska mohli udělat. Jsme zklamaní, stejně jako po zápasu v Třinci, kde jsme vedli 3:1 a zápas jsme ztratili. Dnes jsme taky vedli a měli jsme šance na to, abychom vedli 3:0. Pak jsme si začli hrát každý na sebe bez bojovnosti, bez jiskry a dostali jsme během deseti minut tři góly. I když jsme v poslední třetině do toho dali všechno, už nám tam nic nespadlo.