0:0, 0:3, 2:2
1/3
2/3

Není to sen! Znojmo otevírá brány semifinále!

Znojemští hokejisté slaví historický postup mezi čtyři nejlepší týmy EBEL! V šestém čtvrtfinále vyhráli na ledě Dornbirnu 5:2 a dokonali tak fantastický obrat celé série. Semifinále si Orli zahrají vůbec poprvé od vstupu do mezinárodní ligy.

Znojmo vkročilo do utkání s podobnou taktikou jako v předchozích čtvrtfinálových zápasech. Snažilo se hrát jednoduše, puky posílalo daleko od gólmana Lukáše a vyčkávalo na chyby Dornbirnu. Jednu z nich mohl ve čtvrté minutě potrestat Novák, jenž zůstal sám v prostoru mezi kruhy, ale s jeho střelou si nakonec Hardy poradil. Podobně zasáhl o chvíli později i proti Čípovi. Domácí se sice několikrát dokázali usadit v útočném pásmu, avšak Orli obětavě bránili. Magnan ani Greetree na Lukáše nevyzráli a týmy se tak do kabin rozešly za bezbrankového stavu.

Začátek druhé dvacetiminutovky přinesl hru ve čtyřech na obou stranách. Ve dvou velkých šancích se octl Arniel, avšak ani on nedokázal usměrnit kotouč za brankovou čáru. Znojmo se následně s přehledem ubránilo ve třech, a když už bylo ve čtyřech, využil zaváhání jednoho z domácích obránců Colton Yellow Horn a střelou z bezprostřední blízkosti otevřel gólový účet utkání.

Orli ožili a soupeř naopak musel otevřít defenzívu. Velké šance spálili Rehuš s Yellow Hornem, kdy kanadský útočník minul poloprázdnou branku. Tato situace však nemusela český tým dlouho mrzet. Antonín Bořuta totiž v přesilovce střelou z kruhu navýšil na 2:0. Znojemský obránce si jedno střídání odpočinul, a když naskočil na led, napřáhl se od modré čáry a poslal puk za Hardyho znovu!

Po druhé pauze se Dornbirn rozhodl vůbec poprvé v sérii k výměně brankáře. Mezi tyče se postavil David Madlener. V pětačtyřicáté minutě musel na trestnou lavici Bořuta a soupeř poprvé udeřil. Marek Zagrapan tečoval MacKenzieho puk přímo za brankovou čáru. Neuplynuly ani dvě minuty a Lukáš kapituloval znovu. Tentokrát z hole Jamese Livingstona.

Jihomoravané reagovali oddechovým časem. Ten jim prospěl a Roman Tomas vrátil svým barvám dvougólové vedení, když doklepl odražený kotouč do poloprázdné klece. Domácím čas rychle utíkal a tři minuty před koncem třetí třetiny poslali Madlenera na střídačku. Z toho těžil již jen Colton Yellow Horn, jenž potvrdil trefou do prázdné branky účast Orlů v semifinále play-off EBEL ligy.

Jiří Režnar (Znojmo): Pocity jsou krásné, tři roky jsme tu něco budovali, dnes se to zúročilo. Hráči to zvládli parádně, dnešní zápas i celou sérii. Ukázali, že mají srdíčko. Myslím, že je jedno, koho v semifinále dostaneme, první kolo play-off je vždy nejtěžší.