Dornbirn
1/3
2/3

Nechvátalovo čisté konto dovedlo Orly za jasným vítězstvím

První branky se diváci dočkali až v polovině zápasu, kdy skóre otevřel Šedivý. Na začátku třetí části těsný náskok navýšil Bartoš a v jejím závěru dal výsledku konečnou podobu Podešva. Orli si tedy po třech porážkách připisují tři body.

Utkání třetího celku proti pátému začalo podle prognóz velice opatrně. Obě mužstva se snažila hrát pečlivě do defenzívy a mnoha šancí k vidění nebylo. V 7. minutě mohl vše změnit Roman Tomas, ale z ostrého úhlu netrefil odkrytou bránu. Po zbytek třetiny hrály týmy vyrovnanou partii, brankáři však příliš práce neměli, do kabin se proto odcházelo za bezbrankového stavu.

I začátek druhé dvacetiminutovky se nesl v podobném duchu. Díky snaze neudělat první chybu se hrálo i nadále se zabezpečenou obranou. Na první větší šanci si tak fanoušci museli počkat až do 29. minuty, kdy nová tvář ve znojemské kabině Corey Trivino vybojoval v rohu kluziště kotouč a přihrál před bránu úplně volnému Lubomíru Štachovi, jemuž se ale nepodařilo v dobré příležitosti skórovat.

Diváci čekali i nadále na první branku. Až se na začátku druhé poloviny prostřední třetiny dostal kotouč k Antonínu Bořutovi, který geniální střílenou přihrávkou našel volného Ondreje Šedivého, jenž neměl těžkou práci s tečováním puku do sítě. Hosté se však nehodlali s prohrou spokojit, kapitán týmu Nikolas Petrik se dostal do samostatného úniku, ale fantastický Patrik Nechvátal chytil jeho střelu mezi betony i s následnou dorážkou.

Třetí třetina začala o poznání lépe. Orli na svého soupeře vletěli, z čehož pramenil druhý gól utkání. Nejproduktivnější hráč soutěže Colton Yellow Horn našel dobře postaveného Davida Bartoše, který osamocen u tyčky nezaváhal. Znojmo vstřelená branka nakopla a pouštělo se dál do útočení. V 54. minutě se Peter Pucher ocitnul sám před Hardym, ale jeho střelu z téměř nulového úhlu vyrazil brankář do ochranné sítě. Dornbirn zkusil v závěru štěstí bez brankáře, ale naděje buldoků na body pohřbil střelou do prázdné brány Martin Podešva.

Jiří Režnar (Znojmo): V Salzburgu jsme hráli asi ještě lépe, ale ve druhé třetině přišla pětiminutovka, kdy jsme vypadli z role. Podobně jsme dneska měli moment, kdy nám to najednou nejde a máme problémy. Naštěstí jsme se brzy oklepali. Musíme hrát tak kompaktně jako dnes, pak budeme úspěšní. Patrik Nechvátal nás podržel a je to padesát procent výkonu, ale je to týmový sport. Corey Trivino je inteligentní hráč, měli jsme na něj kontakty, ráno si řekli, co má hrát a on to splnil.

Dave MacQueen (Dornbirn): Myslím, že Znojmo hrálo velmi dobře, ve středním pásmu zachytávali naše útoky. Zároveň za stavu 0:0 podle mě prvnímu gólu předcházelo zakázané uvolnění a nerozumím tomu, proč se nepískalo. Ale je třeba říct, že směrem dopředu jsme toho dnes moc nepředvedli a gólman Znojma předvedl výborný výkon.