Č. Budějovice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. CEB (2:3)

Až branka obránce Suchánka v přesilové hře rozhodla o vítězství hokejistů Českých Budějovic ve Znojmě 3:2. Orlům nevyšel ani čtvrtý pokus porazit doma České Budějovice, dvakrát sice stačili dotáhnout využitím přesilových her náskok soupeře, potřetí se jim to už ale nepodařilo. Hosté neprohráli už sedm zápasů v řadě.

Za domácí nenastoupila nová posila, obránce Švindl, kterého nechali trenéři sedět na lavičce. Znojmo se hned v úvodu dostalo pod tlak, z něhož hosté vytěžili první gól. Čtvrtý budějovický útok sehrál na první pětku domácích dokonalý zámek a střelu obránce Martínka od modré čáry tečoval už ve třetí minutě Vondrka za Svobodova záda.

Orlům toto varování stačilo k probuzení, ovšem k vyrovnání jim dopomohla až přesilovka při vyloučení hostujícícho Nedorosta. V oboustranně rychlém a útočném hokeji nechyběl vzruch před oběma brankami, hlavní roli ovšem hráli pozorní gólmani Svoboda a Mařík. Těsně před koncem úvodního dějství hodil brankář Mařík hůl po unikajícím Uramovi, jenž ale z následného trestného střílení nevyužil nabídku na zvýšení skóre.

Budějovice se i ve druhém dějství pokoušely o aktivní útočný hokej, což jim vyneslo znovu vedení. Ve 28. minutě stačil brankář Svoboda srazit Brabencovu střelu vedle branky, kotouč se od mantinelu odrazil přímo na hůl Turka, který jej vrátil do sítě. Ovšem vlastní nekázní hosté nabídli Znojmu znovu vyrovnání. Ve 33. minutě byl vyloučen Sailer a po zbytečných protestech i Kotalík. Přesilovku pět na tři zužitkoval po Pucherově přihrávce Havíř, jenž přízemní střelou vstřelil druhou branku. Znojmo mělo i další vyložené příležitosti, jeho útočníci ale zápolili s přesnou koncovkou.

Rychlost a snaha obou týmů o vstřelení rozhodující branky zdobila závěrečnou třetinu. Budějovice působily aktivnějším dojmem, největší nebezpečí hrozilo od průbojného Turka s Brabencem. Tlak hostů postupně narůstal, rozhodnout mohl v 52. minutě Brož, jenž ve vyložené pozici netrefil opuštěnou branku. Zbytečné vyloučení obránce Kumstáta napomohlo Budějovicím rozhodnout zápas. V přesilovce obránce Suchánek skákavou střelou překonal brankáře Svobodu a Znojmu už nepomohla k vyrovnání ani třicetisekundová hra bez brankáře.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Nedařila se nám hra podle představ. Vytvořili jsme si sice dostatek šancí, ale neproměnili jsme je. Byli jsme blízko bodu, o který jsme se připravili zbytečným vyloučením. Nabídku Budějovice využily, na vyrovnání jsme už neměli čas. Někteří naši hráči zřejmě po vítězství ve Vsetíně podlehli sebeuspokojení a hráli příliš útočně."

Jan Tlačil (Budějovice): "Chtěli jsme Znojmu vrátit prohru z posledního vzájemného utkání na domácím ledě. Chtěli jsme hrát pozorně z obrany, dařilo se nám i v útoku. Potom převzal taktovku rozhodčí, ale naše síla se projevila v závěru, kdy jsme měli tlak a přesilovku využili k rozhodnutí zápasu."