2:1, 1:0, 1:0
1/3
2/3

Medvědi odolali orlímu náletu

Z l í n - Ani v dalším přípravném utkání neokusili Orli chuť vítězství. Tentokrát odjeli vysoce poraženi ze zlínského ledu. Týmu Hamé k vítězství pomohla dvěma brankami čerstvá posila Róbert Tomík. Za Znojmo skóroval v přesilovce <b>Radek Haman</b>. Orli alespoň vyhráli "dovednostní soutěž". Peter Pucher předvedl dva skvělé blafáky, na straně Zlína překonal Trvaje pouze Melenovský. Další vzájemný zápas se bude hrát hned ve čtvrtek v 17.30 v Hostan areně.
Do první třetiny vstoupili Zlínští na výbornou, byli aktivní a bruslili lépe než soupeř. První branka na sebe nenechala dlouho čekat, ve 4. minutě se trefila slovenská akvizice v týmu Hamé Robert Tomík. O 15 vteřin později to už bylo 2:O, to skóroval kapitán Miroslav Okál. Brankář Trvaj při této střele neměl čisté svědomí. Další velikou šanci měl Čech, ale tentokrát se znojemský gólman zaskočit nenechal. Znojemští si mnoho šancí nevypracovali, výjimkou byla přesilová hra, kdy se po přihrávce Pláška trefil Haman, to běžela 17. minuta. Až dokonce třetiny pak Orli zaměstnávali brankáře Čecha, ten ale působil jistým dojmem.

Ve druhé třetině byli Medvědi lepším týmem, neustále zaměstnávali Trvaje, šance si postupně vypracovali Melenovský, Čech a Leška. Brankář Orlů tak napravil své zaváhaní z třetiny první. Při další šanci agilního Čecha mu pomohlo břevno. Jedinou branku tak viděli diváci po krásné přihrávce Kašpaříka, kdy se trefil Kovář. Hráč s číslem 41 na dresu měl snadnou práci a svému spoluhráči mohl za přihrávku jen poděkovat. Zlínská defenzíva pracovala na jedničku, se střelami z dálky si zlínský brankář bez problému poradil.

Ve třetí části hry si obě mužstva vypracovala paradoxně šance, když hrála v početní nevýhodě. Nejdříve měl velkou příležitost matador Dopita, který projel celou zlínskou obranou, ale jeho blafák skončil na betonech Čecha. Zlínští se nenechali zahanbit, a také oni si vypracovali v oslabení velikou šanci. Rachůnek s Okálem ujeli, ale druhý jmenovaný nedokázal přehodit ležícího Trvaje. Na druhé straně pak zahrozil Pucher, ale ani on nedokázal vyzrát na zlínského strážce branky. Jediným střelcem třetí třetiny se tak stal opět Tomík, který nepovedenou střelou překvapil Trvaje. Znojemskému gólmanovi projel puk pod tělem a doslova se došoural za brankovou čáru. HC Hamé tak zvítězil na Znojmem zaslouženě 4:1.

V dodatkových trestných stříleních se radovali z vítězství Orli, kteří zvítězili 2:1. Dvěma pěknými bláfáky se prezentoval Pucher, na straně Zlína byl už tradičně úspěšný Marek Melenovský.