Litvínov
1/3
2/3

Litvínov šel na dno

Především díky výkonu <b>Oldřicha Svobody</b> neinkasovali Orli v poslední třetině vyrovnávací branku a po výhře 5:3 poslali Litvínov na poslední příčku tabulky. Peter Pucher se před odletem na olympiádu rozloučil třemi nahrávkami.
Vyrovnaný duel rozhodla lepší defenziva Orlů v poslední třetině. Vždy když se jednomu z týmů podařilo dostat do vedení, dokázal druhý vzápětí srovnat. Až na branku Milana Procházky z 38. minuty už hosté odpovědět nedokázali.

Orli začali zápas útočně, ale šance měli hosté. První z nich proměnil Prorok při vyloučení Soudka, na druhé straně dokázal krátce na to srovnat dorážkou Pucherovy střely Uram. Vzápětí šli hosté opět do vedení, od modré se trefil obránce Nosek. "První třetina byla hodně utrápená, přizpůsobili jsme se hře Litvínova a moc nám to nešlo," vracel se k první části hry obránce Znojma Tomáš Jakeš.

Po první třetině svítil na světelné tabuli vyrovnaný stav 2:2, další přesilovku dokázal v 18. minutě využít Vorel. Do vedení šli Orli po padesáti vteřinách druhé části, akci Puchera s Uramem zakončil nejlépe střílející bek Znojma Havíř. Litvínov, vědom si jasného vedení Kladna nad Havířovem a nebezpečí pádu na poslední příčku tabulky, dál bojoval a především jeho důraz mu pomohl k vyrovnání. Po přihrávce navrátilce Trávníčka vstřelil svou druhou branku v zápase Ivo Prorok.

Rozhodující branka padla dvě minuty před koncem druhé třetiny. Po gólu Milana Procházky se Litvínovu už vyrovnat nepodařilo, i když k němu byl ve třetí třetině blízko. Několikrát Orly podržel brankář Svoboda a pří Trávníčkově šanci v power play při nich stálo i štěstí. Vítězství potvrdil v poslední minutě do prázdné branky Marek Uram.

Pavel Pazourek (Znojmo): Viděli jsme bojovné utkání, jsem rád za body, které jsme získali, i když to z naší strany nebylo úplně ono. Opět jsme zbytečně prohrávali některé souboje a zvláště v závěru nás musel podržet brankář Oldřich Svoboda, za což mu děkujeme.

Josef Beránek (Litvínov): Musím hráčům poděkovat za bojovnost, ale to nestačilo. Inkasovali jsme bohužel dvě branky po zbytečných vyloučeních a v závěru jsme měli i trochu smůly, zvláště při šanci při naší power play.