Zlín
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. ZLN (1:2)

Střelecky disponovaný útočník Okál rozhodl dvěma brankami po dvou přihrávkách Čajánka o vítězství hokejistů Zlína ve Znojmě 2:1. První gól vstřelil Okál v 23. minutě při přesilovce, druhý přidal hned v úvodu závěrečné třetiny. Znojmo sice rovněž při přesilovce v 49. minutě zkorigovalo výsledek, na vyrovnání už ale nemělo síly. Urputnost vytlačila hned od začátku ze hry hokejovou krásu. Favorizovaný Zlín, který zatím z šesti extraligových soubojů se Znojmem vyhrál pouze poslední vzájemný duel, se snažil udávat tempo. Větší bruslařskou rychlostí získával územní převahu, do koncovky se však dostával zřídka a minimum střel likvidoval s přehledem chytající Svoboda.

K hokejovým přednostem Zlína se řadilo i důrazné napadání protivníka hned po ztrátě kotouče a tato taktika notně komplikovala domácím zadákům založení rychlého útoku. Do útočného tlaku se Znojmo dostávalo pouze při přesilových hrách, které protivníkovi třikrát po sobě nabídl Žabka. Ten v 19. minutě zastavil pouze faulem při sólovém nájezdu znojemského útočníka Puchera. Žabku se při častém vylučování snažil napodobit domácí zadák Havíř, při jehož druhém vyloučení v úvodu druhé třetiny Zlín využil početní výhodu ke vstřelení vedoucího gólu. Čajánkovu chytrou přihrávku zužitkoval v 23. minutě Okál, jenž tvrdou střelou překonal brankáře Svobodu.

Při dalších dvou přesilovkách mělo Znojmo krůček k vyrovnání; zejména první útočná řada vyvíjela drtivý tlak, ovšem ani Haman s Uramem nedokázali vyzrát na pozorného brankáře Hudáčka. Očekávaný nápor Znojma v závěrečné třetině otupil už po 13 sekundách Okál, který vstřelil druhý gól hned po vhazování, které vyhrál Čajánek. Znojmo jen pomalu nabíralo dech k náporu, znovu mu k převaze napomohla přesilovka při Marušákově vyloučení, když početní převahu využil po Hamanově uvolnění Pucher. Po této brance vsadilo Znojmo na nátlakovou hru se snahou o vyrovnání. Nejblíže k tomu měl Jantovský, který z bezprostřední blízkosti ani na dva pokusy nepřekonal Hudáčka. Zlín čekal na chyby soupeře, po jedné z nich Okál z metru přestřelil branku a tím se připravil o hattrick. Závěr utkání Zlín zvládl takticky dokonale a protivníka nepustil ani ke hře bez brankáře.

Milan Kastner (Znojmo): "Zlín hrál perfektně v prostřední třetině a vůbec nás nepouštěl do útoku. Přibrzdil nás druhý gól hned ve třinácté sekundě závěrečné třetiny. Podařilo se nám sice snížit, ovšem nevyužili jsme další šance. Možná nám chybělo i trochu štěstí v koncovce."

Antonín Stavjaňa (Zlín): "Diváci viděli velice pohledné utkání. Chvílemi jsme podlehli rychlému tempu a museli hráče brzdit, aby neztráceli koncentraci na defenzívu. Rozhodly dvě trefy Okála a výborný brankář Hudáček. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené."