Havířov
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. HAV (2:0)

Stále bez nemocného Plcha s Pláška, ale s touhou po letošních prvních extraligových bodech, nastoupili do utkání 4. kola ČT ELH svěřenci znojemského trenéra Pazourka. Bilance obou soupeřů nebyla před tímto zápasem nijak záviděníhodná. Znojmu patřila poslední příčka a desátý Havířov oba předcházející zápasy na domácím ledě (s K. Vary a Spartou) prohrál v prodloužení - vždy 2:3.

Začátek utkání patřil jednoznačně domácím. V jejich sestavě se spolu opět objevili Slováci Uram a Pucher a do tradiční podoby - Procházka, Pazourek, Fink - vrátil trenér Pazourek také třetí útočné trio. Tyto změny, byť vynucené onemocněním Plcha a Pláška, se v utkání s Havířovem jednoznačně osvědčily. Z technických kousků obou Slováků musela havířovské beky často bolet hlava a rovněž třetí pětka řádila na ledě jako za starých časů.

Už ve 3. minutě přistrčil Fink Hešovi, který ale v nadějné pozici netrefil. Vzápětí se před hostujícím Cagašem ocitl Vorel s Uramem, ovšem čekání na první letošní domácí gól pokračovalo. Stejně jako po následné dělovce Jakeše a dvou učebnicových kombinacích Procházky a Finka. V 11. minutě stáhl trenér Pazourek ze hry letní třebíčskou posilu Buďu, za kterého k Mařákovi a Hamanovi naskočil teprve devatenáctiletý Petr Kumstát. I tento tah se domácímu koučovi vydařil, protože Kumstát hru druhé formace rozhodně oživil. Přesto 1. třetina skončila bez branek, i když by se nikdo z pěti tisícovek diváků nemohl divit, kdyby Havířov po prvních 20 minutách prohrával 0:5.

Na začátku prostředního dějství se sice dvakrát osmělili i hosté, ale Svoboda si s oběma střeleckými pokusy bez potíží poradil. V 26. minutě předvedl své technické umění Pucher, ale Havíř jeho přihrávku nezužitkoval. Minutu na to už ale všechno bylo jinak. Procházka si rutinérsky pohrál s havířovskou obranou a bombou z pěti metrů nedal Cagašovi nejmenší šanci - 1:0. Festival neproměněných šancí ze strany domácích však pokračoval i po vedoucí brance. Nejdříve Uram mířil zblízka pouze do Cagaše, po něm se pokoušel nalézt skulinku mezi jeho betony Fink, pak Vorel netrefil prázdnou branku a dvě minuty před sirénou mohli zvýšit vedení domácích ještě Klimeš a po něm Procházka. Nicméně skóre se ve 2. třetině přece jenom změnilo. Ve 20.minutě, v přesilovce domácích, potrestal hrubku Cagaše při rozehrávce gólem do šatny Uram - 2:0.

Nástup do poslední třetiny sice patřil hostům, ale Svobodu tentokrát nepokořil ani nejlepší havířovský střelec Zdráhal. Znojemští orli už dohráli toto utkání v klidu. Jejich vítězství bylo naprosto zasloužené a gólman Svoboda zaznamenal letos první nulu.

Milan Kastner (Znojmo): "Po třetí prohře jsme měli nůž na krku. Do utkání jsme nastupovali se snahou našeho soupeře přebruslit a dávat si pozor na jeho rychlé brejky. První dvě třetiny se nám to dařilo. Koncovku ale máme pořád hodně složitou, i když na druhou stranu musím zdůraznit, že Cagaš je vynikajícím gólmanem."

Ivo Peštuka (Havířov): "Soupeř dobře bruslil a kombinoval. Znojmo dnes potvrdilo, že jeho loňský úspěch nebyl náhodný. My jsme, bohužel, dvakrát inkasovali v oslabení. Kdybychom neodskočili na 0:2, možná by se zápas vyvíjel jinak. Ve 3. třetině se Znojmo už bálo o výsledek a hrálo opatrněji."