2:0, 3:1, 2:0
1/3
2/3

Kladno uštědřilo Orlům lekci z produktivity

K l a d n o - Vyrovnanost extraligy se potvrzuje. I předposlední celek si může vyšlápnout na lídra tabulky, jak to předvedl na svém ledě kladenský Rabat proti Znojemským orlům. Sedmigólovým přídělem zdecimované Znojmo odjelo domů bez bodů po svém nejhorším výkonu v letošním ročníku. Domácím výborně fungovaly první dvě pětice a zejména brankář Orct, který nestačil pouze na kličku <b>Puchera</b>. Naopak Trvaj se po dvou třetinách nechal vystřídat Tučkem, zapůjčeným z Olomouce. Rozhodčí rozdal celkem 26 dvouminutových trestů, přičemž Buldoci využili pět přesilových her a dokonce se dvakrát trefili v oslabení.
Hned v první minutě utkání naznačil rozhodčí přísný metr a vyloučil domácího Kallu. Úvod třetiny i po jeho návratu tedy patřil spíše Znojemským, ale Kladno se brzy dostalo do ráže. Dopomohla mu k tomu zejména více než minutová dvojnásobná přesilovka, kterou využilo na sto procent. Nejprve přesně mířil za Trvajova záda Kalla, o 62 vteřin později pak tento hráč připravil šanci Paterovi, který se rovněž zblízka nemýlil. Z ledové sprchy se hosté snažili co nejrychleji otřepat, znojemský brankář však svůj tým musel zachránit před další pohromou z hole Gardoně. Orcta v buldočí „boudě“ prověřili Haman, Mojžíš či Říha, ale gólman se překvapit nenechal, navíc se mohl spolehnout na obranné valy před sebou. I když se počet vyloučených do konce prvního dějství srovnal (4:4) a téměř se nehrálo v plném počtu, žádná další branka nepadla, zvláště Orli pohříchu nevyužili dvě početní výhody.

Trápení Znojma pokračovalo i po přestávce. Nejen že promarnilo další přesilovku, ale Erat šel za hru vysokou holí pykat na čtyři minuty a v čase 21:51 už domácí vedli 3:0 díky chybě Trvaje. Orli se urputně snažili vrátit zpět do hry, ale přeháněli to s aktivitou v osobních soubojích. Po vyloučení Svobody se znojemská síť rozvlnila počtvrté golfovým dloubákem Bílka. Hostující celek mohl spasit následný trest Rabatu, ale Mojžíš marně šestkrát za sebou pálil od modré. Posléze svůj tým oslabil Selingr, Znojemští se ale tentokrát ubránili. Navíc začali více střílet a zvýšený tlak korunoval ve 38. minutě svým letošním prvním gólem kapitán Pucher, který si pohrál s Orctem. Buldokům však nezatrnulo a i ve vlastním oslabení dokázali ještě 18 vteřin před sirénou opět zvýšit na rozdíl čtyř gólů. Úspěšným střelcem byl podruhé v zápase Bílek.

Trvaj už se po pauze do klece nevrátil, nahradil ho Tuček, který na střídavé starty z Olomouce zastupuje stále zraněného Suchana. Ani on však nezabránil dalším pukům v brance Znojma. Nejprve sice Středočechům pochytal několik šancí, ale ve 48. minutě – opět paradoxně při početní výhodě svého mužstva – inkasoval po blafáku Gardoně. Orli nebyli před Orctem úspěšní ani při hře 4 na 3 v další fázi třetiny a vůbec se nepoučili ze svých předchozích chyb. Když seděl na trestné lavici Haman, zahřmělo v bráně hostí posedmé; svou druhou trefu v utkání zaznamenal Procházka po kombinaci se svým dvojčetem Paterou. Tři minuty před koncem měli Orli k dispozici další dvojitou přesilovou hru, ale totálně rozložené mužstvo už nedokázalo nic vymyslet a zápas vyvrcholil rvačkou Berouna s Čurillou.

Znojemští po pěti kolech přišli o svůj primát a klesli na pátou příčku. Vysokou prohru musí rychle zapomenout a v pátečním duelu s Třincem mít na paměti disciplínu a dodržování taktických pokynů.

Zdeněk Müller (Kladno): Všichni moji svěřenci zaslouží co nejpřísnější měřítko. Odehráli skvělý zápas a nepamatuji si, že bychom v některém zápase vsítili pět branek v přesilovce.

Miloslav Hořava (Znojmo): Katastrofální přístup našich hráčů se plně odrazil na našem neúspěchu. Ani jeden nepředvedl výkon extraligové úrovně. Pozitivum je, že hráči spadnou na zem a budou opět bojovat.