Villach
1/3
2/3

Juniorům se náramně vyvedla první třetina

V úvodním dějství si znojemští hokejisté poměrně rychle za sebou jdoucími brankami vytvořili pětigólový náskok, který jim zajistil kontrolu nad hrou. Snaha hostů vyústila jen ve tři branky, což na vítězství, které si Orli potvrdili ještě ve třetí třetině, nestačilo.

Domácí junioři odstartovali zápas přesilovou hrou, která se jim však vůbec nevyvedla. Jediný zásah si Herzog připsal po rychlém brejku Hačeckého. Skóre se měnilo až v plném počtu hráčů na obou stranách. Jakub Švanda poslal puk do chumlu těl před bránou a kotouč propadl až za záda gólmana. Po pár vteřinách se Orli radovali opětovně. Zbyněk Horák si sjel níže do kruhu a po odrazu od vzdálenější tyčky se puk opět třepetal v kleci Villachu. Skvělý znojemský start podtrhl Michal Kruckovyč, který využil dobrého znojemského napadání v útočném pásmu, a kolem vyrážečky Herzoga navýšil na 3:0 pro Jihomoravany.

S příchodem desáté minuty se rozhodčí opět ukázal pravicí směrem ke svatyni Villachu. Špaček našel přesným pasem od mantinelu zcela volného Marca Zajíce v mezikruží a ten neomylně napálil kotouč do horního růžku. Hostující trenér si po tomto zásahu vyžádal oddechový čas. Znojmo dál prokazovalo útočné naladění, naopak Rakušané měli problémy s přechodem před gólmana Use. To se změnilo až ke konci první třetiny, kdy se domácím vymstilo laxní pokrytí předbrankového prostoru a volný Sebastian Höffernig poslal z mezikruží puk obloučkem nad ramenem Use do sítě. Poslední vteřiny ale už patřily opět Znojemským. Herzogem vyražený kotouč zametl z bezprostřední blízkosti za brankovou čáru Josef Krcho.

Prostřední dějství začalo náporem Villachu, který několikrát zahrozil před Usem. Ten si poradil s únikem Trinka, štěstí pak měl při teči z mezikruží, po níž puk skončil jen kousek nad horní tyčkou. Rakouští dravci ale přeci jen po zásluze skórovali. Krátce po buly vypálil bekhendem z mezikruží Clemens Znenahlik a zamířil pod břevno Usovy klece. Následně museli Orli řešit nepříjemnou situaci v pozici bránícího týmu při oslabení tři na pět.

Díky přesilové hře před polovinou duelu se znojemští hokejisté udrželi déle před střídajícím Wieserem, ale ten tentokrát své barvy několikrát podržel, zvláště tvrdá rána Špačka musela gólmana pěkně štípnout. Tři minutky před druhou sirénou se na ledě pořádně zajiskřilo, rukavice zahodili Krcho a Kompain, k pošťuchování došlo i mezi Hačeckým a Falknerem. Po sečtení všech trestů se hrálo ve čtyřech proti čtyřem, poté sehráli Orli tři minuty početní výhody, jejíž větší část si odnesli do třetího dějství.

Přesilovkový gól Znojemští nepřidali, ale přesto se brzy mohli radovat ze šesté trefy. Po střele Kruckovyče nasměroval čepelí své hole kotouč do sítě Marc Zajíc. Orli již měli v této fázi hry opět navrch a svou převahu korunovali po ráně Milana Křípala od modré čáry.

I Villach ale ještě vystrčil drápky a po menších zmatcích před domácí klecí poslal puk k tyči Benjamin Trink. Oba juniorské týmy pak zahrozily před svatyněmi soupeře, ale vypadalo to, že skóre už zůstane beze změny. Domácí hokejisté ale dohrávali poslední minutu v přesilové hře pět na tři a vteřinu před závěrečnou sirénou ještě přidal osmý zásah Jiří Lander.

Leoš Zajíc (Znojmo): První a třetí třetinu jsme na hřišti dominovali. Až na nějaké drobnosti se mi naše hra líbila. Je jasné, že někteří kluci si na to, co po nich chci, ještě musí zvykat. Někteří s tím mají trochu problém, jiní to pochopili. Proto to nefunguje celý zápas, ale celkově z naší strany byl pěkný hokej. Výsledek 8:3 až tak úplně neodpovídá, soupeř byl kvalitní. Ale dostali jsme je pod tlak, poté už nebyli schopni založit útok.

V neděli jedeme o půl deváté ráno do Záhřebu. Uvidíme, jak to tam bude vypadat. Nějaké informace samozřejmě máme, ale já jsem je hrát nikdy neviděl.