0:4, 0:2, 0:1
1/3
2/3

Report ze zápasu POR vs. ZNO (0:7)

Utkání mezi Porubou a Znojmem mělo být jasnou záležitostí, což se také projevilo i na ledě. Krok se soupeřem dokázala Poruba držet pouze v úvodní desetiminutovce. Přesto se již po třech odehraných minutách radovala znojemská střídačka z vedoucí branky. V situaci dva na jednoho prošel Hanuskovi Pláňkův pokus mezi betony, za brankovou čáru se však těsně nedostal. Petr Süsser měl již velice jednoduchou pozici dopravit jej ze vzdálenosti několika centimetrů do prázdné porubské klece. Na druhé straně mohl srovnat krok Ružbašan. Před Kacetlem měl mnoho prostoru, ale znojemský gólman svůj tým zachránil ukázkovým semaforem. V čase 8:08 přišel další rychlý znojemský protiútok, po kterém se z gólu z předbrankového prostoru radoval Richard Jarůšek. Stejný hráč mohl o chvíli později přidat třetí zásah, v oslabení se dostal až před Hanusku, položil si jej, ale prázdnou klec nepochopitelně netrefil a právem se chytal za hlavu. To ovšem při chuti hrající hosty nemuselo příliš mrzet. V signalizované výhodě totiž přidali třetí trefu. Kapitán Martin Pláněk vyslal od modré svůj tvrdý projektil, na který nestačil Hanuska reagovat. Čas 12:43 a domácí gólman musel opět lovit touš ze své svatyně. Hosté zahrávali přesilovou hru, kterou dokázal už po sedmi vteřinách hry využít Richard Jarůšek. V závěru první periody ještě trefil Süsser horní tyč. První část tak skončila jednoznačným stavem 0:4.

Hned zpočátku druhé třetiny ujel porubské obraně, při hře čtyři na čtyři, Matěj Sikela. Dostal se až do blízkosti Hanusky a střelou k tyči vyvolal již pátou radost svého celku. V těchto chvílích to vypadalo, že na světě bude další dvojciferný výsledek. O další minutu později zazvonila za Hanuskou opět tyč. Tentokrát byl jejím autorem obránce Opalek. Hattrick si mohl na své konto připsat Jarůšek, ale proti byl Hanuska, jenž se blýskl výborným zákrokem. Na další gól si museli svěřenci kouče Kastnera počkat „až“ do poloviny utkání. V přesilové hře naservíroval Piskoř Richardu Jarůškovi přihrávku mezi kruhy, hostující ostrostřelec se nemohl z ideální pozice mýlit a dokonal tak svůj hattrick. Hosté měli nadále drtivý tlak, ale v dalších momentech již neměli takovou střeleckou mušku, jako tomu bylo v úvodu utkání, přesto byl Hanuska pod velkou palbou střel. Jelikož ve druhé třetině přidali Orli další dvě trefy, svítilo na světelné kostce skóre 0:6.

Poslední dvacetiminutovka nepřinesla prakticky žádné změny. Znojmo nadále svého soupeře mačkalo jako citrón, ale střelecké pokusy končily na Hanuskovi, jenž si v utkání připsal celkem sedmačtyřicet úspěšných zákroků. Ve 48. minutě se dostával již do samostatného úniku Jarůšek, ale Peslar včas stačil zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě faulu. V následné přesilové hře zazvonila za Hanuskou po střele Bartoše dnes již třetí tyč. Početní výhodu sice Orli využít nedokázali, ale o několik momentů později už sedmý gól přece jen přidali. Matěj Sikela se dostal až za porubskou obranu a v době, kdy se domácí gólman přesouval k druhé tyči, trefil mezeru mezi jeho betony. 54. minuta přinesla dva domácí fauly, a tak hostující pětice hrála celých sto dvacet vteřin proti třem. Početní výhodu však sehráli velice staticky, prakticky bez střelby, a tak skóre se neměnilo. V závěru téměř došlo na porubskou specialitu, inkasovat ve vlastní přesilové hře. Schneider totiž nadvakrát ohrozil velice nepříjemně Hanusku, který svůj tým podržel, a tak VOKD podlehlo Orlům v jednoznačném utkání vysoko 0:7. Jihomoravané si tak tímto vítězstvím zajistili účast v nejlepší šestce, naopak Poruba se nadále krčí s nulou na samotném dnu extraligové tabulky.