Györ
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. NEM (9:2)

Oba celky vstoupily do prvního dějství velmi opatrně. Hrál se poklidný hokej s minimem šancí na obou stranách. Atraktivnější podívaná se divákům naskytla až v druhé části. Ve čtrnácté minutě otevřel skóre utkání Alex Hladoník, který se probojoval k levé straně Szoposovy branky. Přesnou střelou kolem špičky betonu pak poslal touš rovnou do sítě.

To ale nebylo ze strany svěřenců Miroslava Vybírala vše. O necelou minutu později se síť hostující svatyně rozvlnila znovu. Tentokráte po střele Michaela Kulurise, jenž elegantně zavěsil do pravého horního rohu. Před zazněním závěrečné sirény Orli svůj náskok ještě navýšili. Richard Sorger zachytil puk těsně před Szoposem a rychlou střelou jej překvapil - 3:0.

Druhé dějství začali aktivněji hosté, kteří se neustále tlačili do útočného pásma. Svého dosáhli dvě minuty po začátku, kdy se jim podařilo za Kocákova záda propasírovat první kotouč. Erik Kovacs z těsné blízkosti neomylně vystřelil a upravil skóre na světelné tabuli. Domácí ale měli pro svého soupeře připravenou velmi rychlou odpověď. Ve dvacáté páté minutě si druhou branku v zápase připsal Alex Hladoník, když z levého kruhu překvapil hostujícího brankáře. To stále nebylo vše, co nám druhá část hry přinesla. Dvacátá osmá minuta se opět nesla ve znamení gólu a Michal Fruvirt navýšil náskok, který si Znojmáci doposud vytvořili.

Opravdové gólové hody si Znojmáci připravili až na závěrečnou část hry. Čtyři minuty po úvodním buly se na domácí střídačce znovu slavilo. Pílkova dělovka z mezikruží se neujala, následná dorážka z hole Martina Kosnara už ale ano. Netrvalo dlouho a hostující brankář ve zmatku znovu podlehl. Obě pětky se nahromadily před Szoposovou svatyní a bojovaly o kotouč. V nestřežené situaci se Alex Hladoník zorientoval jako první a skulinkou propasíroval puk rovnou za brankovou čáru, čímž si vysloužil hattrick.

Orli nadále tlačili v útočném pásmu a v padesáté čtvrté minutě skórovali znovu. Osmou branku utkání si připsal Tadeas Del Favero. Po jeho vzoru velmi rychle zaskóroval podruhé v utkání i Michal Fruvirt, jenž z těsné blízkosti překonal maskovaného muže – 9:1. Těsně před zazněním sirény ohlašující konec utkání sudí odpískali trestné střílení pro hostující celek. Hunor Antal by ale ani s přesnou střelou s výsledkem nic nezmohl. V poslední minutě hry hosté ještě kosmeticky upravili skóre utkání, když Szabolcs Andras-Csaki objevil cestičku, kterou doklepl kotouč až za brankovou čáru – 9:2.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Jsem rád, že jsme se konečně gólově prosadili. Co se týká herní kvality, tak nejsem spokojen. Ale 3 body jsou důležité pro naše sebevědomí.