1:2, 4:2, 0:1 - 1:0
1/3
2/3

Report ze zápasu MBL vs. ZNO (6:5)

Domácí začali aktivně, hned ve třetí minutě hráli první přesilovku po vyloučení Fáry, a byť početní výhodu nesehráli příliš dobře, krátce po jejím vypršení šli do vedení. Belay zatáhl puk před branku a do tam ho dopravil Antončík. V osmé minutě lehce nahazoval kotouč na branku Soukup a znojemskému gólmanovi Kamešovi nadělal pokus domácího obránce starosti. K dorážce se však nikdo z Boleslavských nedostal.

Ve 13. minutě se hosté odhodlali k nadějnému brejku, ale Fára ho nezakončil ideálně. O dvě minuty později však Orli přeci jen vyrovnali. Na konci akce Síkely s Pláňkem byl první jmenovaný. Spolupráce této dvojice slavila úspěch i v 15. minutě a hosté šli poprvé do vedení.

Do druhé třetiny nastoupili svěřenci hlavního trenéra Pavla Arnošta s odhodláním co nejrychleji vyrovnat. Do Rysovy střely z dobré pozice se vrhl bránící hráč Znojma, Kadlčík vzápětí trefil boční síť a neujala se ani tvrdá střela Lence. “Až“ v 25. minutě vypálil při přesilovce od modré Soukup a jeho střelu tečoval šikovně Protivný. A tím odstartovala pořádná přestřelka. Jen o minutu později nařídil rozhodčí trestné střílení ve prospěch Znojma a Süsser ho proměnil elegantně přesnou střelou mezi Willovy betony. Uběhlo 36 vteřin a platil stav 3:3, když se prosadil Lenc.

Po necelé pětiminutovce klidu se znovu měnil stav a do vedení šli domácí. Při přesilovce napřáhl na pravém křídle Antončík a jeho přesná a tvrdá střela zapadla ke vzdálenější tyči. Minutu a 25 vteřin před koncem druhé třetiny zničehonic vyrovnal Fára, ale k rovnoměrnému stavu i pro přestávku to hostům nepomohlo. Ještě v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky totiž zvrátil vedení na stranu Bruslařského klubu Belay, který se tak po třech asistencích zapsal i mezi střelce.

Ve třetí třetině mrzela domácí hlavně 46. minuta a následné chvilky, kdy nevyužili bez tří vteřin dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Po návratu z trestné lavice navíc vyrovnal na 5:5 Zika. Brankář Will sice první pokus Znojemských výborně vyrazil, ale hosté přesto nakonec dotlačili puk do sítě.

V 52. minutě mohlo být pro domácí ještě hůř, z levé strany zakončoval Süsser, podobně jako při penaltě mířil mezi betony, ale Will je tentokrát sklapnul včas. Na opačné straně před Kamešem mohl rozhodnout Sajdl, ale zblízka při dorážce minul.

Zápas tedy dospěl do prodloužení, které nejprve zpestřila bitka domácího Vrby s hostujícím Jarůškem. Následovala hra 3 na 3, po buly napřáhl Sajdl a trefil druhý bod pro Mladou Boleslav.