Linz
1/3
2/3

Junioři smetli Linz devíti góly

<em>Znojmo</em> - Hosté se na začátku zápasu rychle dostali do dvougólového vedení a i když Orli dokázali snížit, soupeř znovu odskočil a do kabin odcházel po první třetině spokojenější. Avšak druhá a třetí část patřila výhradně znojemským juniorům, kteří osmi góly postupně zcela ovládli zbytek utkání. Hattrickem se blýskl Marek Špaček.

Znojemští mladíci doslova prospali úvod utkání a již v čase 1:43 poprvé překonal Helešice v domácí bráně střelou nad lapačku Alexejs Dokutovics - 0:1. Uběhla necelá minuta a Linz se ujal v početní výhodě dvougólového vedení zásluhou Josefa Krcho - 0:2. Po dalších osmnácti vteřinách hry se podařilo Orlům snížit. Michal Telesz objel hostující klec, přihrál do mezikruží Lukáši Nováčkovi a ten nedal Dechelovi šanci – 1:2.

Gólová smršť měla své další pokračování, nejdříve ještě Krcho zahodil trestné střílení, při němž nechal Helešic vyniknout svůj beton, poté již Linz opět udeřil. Po další přesné přihrávce do kruhu prostřelil znojemského maskovaného muže Stefan Gaffal - 1:3. Následně si zahráli také Orli přesilovou hru, v níž doslova svírali soupeře v jeho obranném pásmu, puk za záda Dechela však neprotlačili.

Do druhého dějství vkročili znojemští hokejisté s Novotným v bráně, byli aktivnějším týmem a svého rivala dokázali přehrát. Na časomíře svítilo číslo 20:29 a Milan Kastner poslal puk do rohu Dechelovy svatyně – 2:3. Orli si vypracovali několik dobrých příležitostí, opět Kastner se prezentoval dobrou střelou z kruhu, Tichý vyzkoušel Dechelovu pozornost ránou z kruhu.

V polovině utkání se před bránou Linze ocitl Marek Špaček a poslal puk mezi betony gólmana – 3:3. Znojmo si nadále vytvářelo spoustu příležitostí ke skórování, poprvé však dostal své barvy do průběžného vedení druhou přesnou trefou v zápase Marek Špaček - 4:3.

Závěrečná třetina již byla plně v rukou domácích hráčů, kteří zasadili Linzi tři kruté rány v podobně tří gólů během tří minut. Brankostroj Orlů odstartoval v čase 40:52 Michal Kacetl, jenž zblízka překonal Dechela – 5:3. O chvíli později se na ledě znovu objevil Michal Kacetl a střelou z otočky poslal kotouč k tyčce – 6:3. A velmi produktivní pasáž hry ukončil Marek Špaček, který dovršil svůj hattrick v zápase – 7:3.

Hosté vystřídali gólmana, ale ani to jejich zkáze nijak výrazně nezabránilo. Při signalizované výhodě se puku ujal František Nahodil, jenž po sólové akci zakončil krásným blafákem – 8:3. Devátý gól v síti Linze zařídil opět František Nahodil střelou z úhlu. Kulaté desítky jsme se na znojemském zimním stadionu již nedočkali, i přesto však Orli po dobrém výkonu mohou oslavovat zasloužené tři body.

Radek Haman (Znojmo): Nevyhráli jsme senzačně, to ne. Na otočení jsme měli čtyřicet minut, a to je v hokeji strašně dlouhá doba. Po první třetině jsme vystřídali gólmana, naši kluci dostali impulz a na hře to šlo poznat. Následně jsme už jen hráli a dávali góly. Kluci hráli dobře.