Erste

Junioři podlehli Villachu 2:5

Junioři podlehli Villachu 2:5
07.12.2013 | Marcela Procházková, Petra Matůšová

Orlům se dlouho dařilo držet krok, avšak v závěru druhé třetiny si Villach vybojoval jednobrankové vedení. V závěrečné třetině Rakušané přidali ještě po třech brankách a o vítězi utkání už bylo rozhodnuto.

38.kolo, sobota 7. 12. 2013, 13:00
2
Znojmo
Villach
5
Třetiny: 1:2, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 13. Hačecký (Horák), 24. Horák (Pelikán) – 14. Alagic (Leiler), 16. Gelfanov, 39. Di Marco (Gelfanov), 45. Alagic (Schonaklener, Leiler), 60. Heinricher (Wassertheurer). Rozhodčí: Homola. Vyloučení: 6:4, navíc Schluderbacher (VIL) 10 minut OT. Využití: 0:1. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.
ORLI ZNOJMO: Dovina – Švanda, Theimer, Michalica, Křípal, Cílek, Hloupý, Toman, Koňařík – Žemlička, Nováček, Špaček – Hložek, Horák, Pelikán – Hačecký, Košťál, Cerovečki – Indruch, Holub, Kacetl.
EC Panaceo VSV: Schluderbacher – Kreuter, Heinricher, Loibnegger, Kronig, Di Marco, Wassertheurer – Krumpl, Alagic, Leiler – Gelfanov, Tomazevic, Schonaklener – Jennes, Kromp, Höffernig.

Znojemská juniorka nezačala utkání s Villachem vůbec špatně. Také díky brzké početní výhodě se již v prvních minutách dostali do větších příležitostí Horák a Špaček. Hosté spíše jen vyčkávali na chyby Orlů a hrozili převážně z brejkových situací. V jedné z nich prověřil Dovinovy betony ránou z mezikruží Tomazevic.

Jako první se však radovali Znojemští. S přesilou rakouské defenzívy si poradil Tomáš Hačecký a překonal gólmana Schuderbachera. To však bylo poprvé a zároveň naposled, co se mohli domácí těšit z vedení. Krátce poté se ihned po buly před Dovinou lépe zorientovali hráči Villachu a osamocený Adis Alagic neměl potíž poslat puk přízemní střelou ke vzdálenější tyčce. O necelé dvě minuty později pak napodobil svého spoluhráče Ruslan Gelchanov, jenž napálil puk do rohu klece, nad Dovinovu lapačku.

Orli ještě dokázali v úvodu druhé třetiny srovnat zásluhou Zbyňka Horáka, který využil nepřehledné situace před brankovištěm Villachu a poslal puk do sítě za záda dezorientovaného Schuderbachera.

Prostřední dějství přineslo ještě několik slibných šancí na obou stranách, ale náskok svým barvám vrátil až v 39. minutě Nicola Di Marco.

Znojmo se dál snažilo útočit, často však selhávalo díky nepřesné rozehrávce. Zmar dokumentovalo i několik dobrých šancí, které Orli zazdili. Skórovat se tak už podařilo jen hostům. Do dvoubrankového náskoku poslal Villach Adis Alagic, konečný stav 2:5 pak podtrhl gól do prázdné znojemské klece, který byl připsán Christianu Heinricherovi.

Ohlasy

Petr Kučírek (Znojmo): Hráčům nemohu nic vyčítat. Měli jsme více nebezpečných šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Rozčarován jsem z výkonu hlavního sudího. Několikrát nás poslal do tří, zápas byl jeho výroky výrazně poznamenán. Zvažujeme podání protestu proti tomuto konkrétnímu rozhodčímu, který nás poškodil již několikrát.