Debrecen
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. DEM (11:2)

Orli vstoupili do první části hry velmi dobře a rychle se usadili v obranném pásmu hostů. Gönczi tak hned ze začátku musel čelit několika prudkým střelám. Bazala, Kosnar ale ani Klus nedokázali najít cestičku, jenž by dovedla puk až za brankovou čáru. Ani na druhé straně to ale nebylo bez šancí. Szigeti vjel se svým spoluhráčem do útočného pásma a společně zkusili vyzrát na domácího brankáře. Ten však jejich záměry výborně odhadl a betonem puk vyrazil k zadnímu mantinelu. Znojmo si zahrálo i pár přesilových her, z nichž jednu v 18. minutě dokázalo proměnit v první branku. Daniel Piš ujížděl s kotoučem podél levého mantinelu a z vrcholu pravého kruhu se mu podařilo prostřelit hostujícího brankáře – 1:0.

Druhé dějství se neslo v duchu poměrně agresivního hokeje s častými vyloučeními. Yakimchuk se pokusil smazat náskok, který si Orli doposud vytvořili a po přechodu přes útočnou modrou se snažil překonat domácího brankáře střelou z těsné blízkosti. Orli se ale tlaku hostujícího celku jen tak nezalekli. Jiří Kratochvíl se ujal kotouče v útočné třetině, objel bránu a kolem hostujícího obránce poslal přihrávku na hůl připraveného Richarda Sorgera, který bez váhání navýšil náskok červených barev na 2:0. O chvíli později se Znojmo mohlo radovat z další přesné střely. Daniel Piš ale špatně odhadl situaci a nakonec jen prověřil pevnost betonu soupeřova maskovaného muže.

Dvacátá osmá minuta se opět nesla ve znamení gólu, když Znojmo dokázalo využít přesilovou hru pět na tři. Ihned po buly se kotouč dostal do těsné blízkosti Göncziho. Jako první se ve shluku těl před bránou zorientoval Mirek Bazala, který rychlou střelou kolem špičky pravého betonu poslal puk rovnou do sítě. Za stavu 3:0 začal soupeř přidávat na aktivitě. Po sérii divokých zákroků zůstal na zemi ležet Ondřej Paťha, za kterého nakonec nastoupil Radek Kocák. Ke konci třetiny se opět vylučovalo a Orli hráli téměř čtyři minuty v oslabení. Hosté ale ani přes veškerou snahu nedokázali s výsledkem před sirénou nic udělat.

Závěrečné dějství pak přineslo velmi vyčerpávající gólovou podívanou. Ve čtyřicáté druhé minutě obdržel Alex Hladoník přihrávku z rohu kluziště na modrou čáru, kde se napřáhl a dělovkou poslal puk do sítě kolem ruky hostujícího brankáře – 4:0. Ve 47. minutě se oslav dočkali i hosté. Anton Ivanov se ujal vyraženého puku a zaskóroval do odkryté pravé části Kocákovy klece. Sotva se puk dotkl ledové plochy, znovu se měnil stav na světelné tabuli. Alex Hladoník se ve zmatku před bránou zorientoval jako první a propasíroval za Göncziho záda další kotouč – 5:1.

Svěřenci Miroslava Vybírala stále ostřelovali hostující svatyni a v 51. minutě se opět radovali z gólu. Daniel Piš si všiml odraženého kotouče a okamžitě jej kolem špičky levého betonu hostujícího brankáře poslal za brankovou čáru. Znojemští se ale na šesti vstřelených brankách nezastavili a pokračovali ve své kanonádě. Daniel Piš si připsal hattrick, když střelou od modré čáry znovu rozvlnil síť hostujícího brankáře. Neuběhla ani minuta a Gönczi musel znovu lovit kotouč ze své svatyně. Tentokráte po střele Tadease Del Favera jenž zaskóroval do poloodkryté brány – 8:1.

Padesátá sedmá minuta se opět nesla ve znamení gólu. Jiří Kratochvíl přispěl se svojí přesnou střelou k již osmibrankovému rozdílu. Ani poslední čtyři minuty hry ale nezůstaly bez branek. V 58. minutě přidal již čtvrtou přesnou střelu v utkání Daniel Piš - 10:1. Ani na tomto stavu se ale utkání nezastavilo a v poslední minutě byli diváci svědky ještě dalších dvou oslav. Jedenáctý gól za Znojmo vstřelil Tadeas Del Favero. Kristof Racz pak už jen kosmeticky upravil skóre utkání na 11:2.

Miroslav Vybíral (Znojmo): První třetina od nás nebyla ideální, ale od druhé jsme konečně začali proměňovat šance. Ve třetí třetině si kluci s chutí zastříleli. Na první pětce a Martinovi Kosnarovi je vidět sebevědomí, které získávají naši hráči na střídavých startech ve II. lize v Pelhřimově a samozřejmě když mají možnost, tak na tréninku s A mužstvem našich Orlů. Je to na jejich hře znát. Už včera hráli kluci dobře, jen tomu chyběly góly. Dnes to bylo od 2. třetiny uvolněné a kvalitní.

Za celou mládež si dovolím všem našim fanouškům, rodičům, sponzorům a lidem dobré vůle popřát klidné prožití svátků vánočních a šťastný a veselý nový rok.