Vsetín
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VSE (2:7)

Hokejisté vedoucího Vsetína zvítězili v utkání 42. kola extraligy na ledě o "osmičku" bojujícího Znojma vysoko 7:2, oč se postaralo sedm různých střelců. V dresu úřadujícího vicemistra se trefili postupně Stantien, Paroulek, Burger, Tomajko, Kucharczyk, Srdínko a Lipianský, obě branky domácích dal Pucher.

O výsledku utkání se rozhodlo již v první třetině, kterou Vsetín vyhrál 4:0. V úvodních minutách bylo sice více vzruchu před brankou hostujícího brankáře Kameše, ale v 7. minutě udeřilo na druhé straně: rychlou kombinaci zakončil přesnou přízemní střelou Stantien.

Vzápětí mělo Znojmo možnost přesilové hry, ale domácí ji k vyrovnání nevyužili. Naopak stoprocentní šanci měl v oslabení Dopita, ale při souboji tváří v tvář Svobodu neprostřelil. Stejně si vzápětí vedl proti Kamešovi Jantovský.

Další chvíle hostů přišly v 15. minutě. Nejprve si Paroulek šikovně poradil s Dopitovou přihrávkou a za chvíli zužitkoval situaci dva na jednoho Burger. V 17. minutě pak Tomajko vyzval přesnou ranou pod horní tyčku Svobodu k opuštění branky. Jeho náhradník Kudrna musel ihned poté likvidovat další šance Burgera a Kucharczyka.

Do druhé třetiny poslal trenér Znojma Pazourek i čtvrtý útok, ale v 28. minutě skórovali opět Vsetínští. Kudrna neudržel Zubíčkovu ránu a puk do sítě dorazil Kucharczyk. Domácí čekali na první gól až do 38. minuty. Uram přihrál Pucherovi do ideální pozice, a ten se nemýlil.

Na počátku poslední části hry využil přesilovku opakovanou střelou opět Pucher, ale hosté žádnou dramatickou zápletku nepřipustili. Už za minutu přidal šestou branku Srdínko a sedmý gól hostů přidal Lipianský.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Zápas se nám totálně nevydařil. Nechali jsme si rozbít naši kombinační hru do individuálních akcí. Mužstvo Vsetína je tak vyspělé, že jsme proti němu už nemohli uspět. Čtyři nula jsme s ním prohráli první třetinu už při posledním domácím zápase."
Jan Neliba (Vsetín): "Můžeme zápas označit za vydařený. Koncentrovali jsme se na začátek, neboť jsme věděli, že Znojmo může udeřit. Kdyby se mu povedlo dát nějaký gól, bylo by to hodně komplikované. Jsme si vědomi, že nám tam spadlo všechno, co jsme vystřelili, ale přesto jsme podali velice kvalitní výkon."