MAC Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. BUD (4:6)

Oba celky vstoupily do prvního dějství velmi opatrně. Zlom v utkání přišel v desáté minutě, kdy se v přesilové hře hostujícímu celku podařilo vstřelit první branku. Marko Csollák se probojoval přes střední pásmo a prudkou střelou poslal kotouč do pravého horního rohu Kocákovy branky. Než se Znojemští stačili vzpamatovat, Kocák znovu lovil kotouč ze své svatyně. Tentokráte po střele Erika Csicsaka, jenž se dokázal prosadit z prostoru mezi kruhy. Ačkoliv si Orli ještě ke konci prvního dějství zahráli dvě přesilové hry, prozatimní výsledek se jim upravit nepodařilo.

Domácím se vstup do druhého dějství velmi vydařil a už ve dvacáté třetí minutě slavili úspěch v podobě první vstřelené branky. Tadeas Del Favero se probojoval do prostoru mezi kruhy, odkud přesnou střelou mezi betony překonal doposud bezchybného maďarského gólmana. Radost na znojemské straně ale nevydržela příliš dlouho a o pár minutek později hosté svůj náskok znovu navýšili. Richard Galantai ujel domácí obraně a nečekanou, ovšem ne příliš komplikovanou střelou, překonal strážce znojemské svatyně.

To ale nebylo vše, co nám druhé dějství přineslo. Stejně jako Maďaři, i Znojmo dokázalo velmi rychle na předchozí branku odpovědět. Richard Sorger zabojoval a přesnou střelou z blízka upravil ve dvacáté sedmé minutě skóre utkání na 2:3. Netrvalo dlouho a Michael Kuluris střelou z levého kruhu smazal náskok, který si hostující celek doposud vybojoval. Když už to vypadalo, že druhá dvacetiminutovka skončí nerozhodně, Orli se znovu připomněli. Necelé dvě minuty před zazněním sirény strhl vedení na znojemskou stranu Tomáš Sigmund - 4:3.

Závěrečné dějství začalo poklidně. Časem se však hostující tým začal hnát za vyrovnáním. Toho jsme byli svědky v padesáté minutě, kdy Vedran Bogesic využil chybičky Znojma a dostal se i s pukem na holi do mírného náskoku, který s přehledem proměnil ve vyrovnávací gól. Další branka Budapeště na sebe nenechala dlouho čekat. Erik Csicsak se po buly v obranném pásmu Znojma zorientoval jako první a nasměroval puk rovnou za brankovou čáru. Jednogólové manko se Znojmo snažilo dohnat hrou bez brankáře. Naneštěstí pro domácí volné svatyně využil Richard Galantai čímž definitivně stvrdil vítězství Budapeště.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Utkání jsme ztratili vlastní nedisciplinovaností. Druhá třetina byla od nás výborná a dokázali jsme otočit skóre. Musíme se naučit proměňovat 100% šancí a musíme být schopni soupeři odskočit na větší rozdíl a tím rozhodnout utkání ve svůj prospěch