Havířov
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. HAV (3:2)

Dvě dokonale zvládnuté přesilové hry a hlavně bleskový gól Urama v úvodu třetí třetiny zajistily hokejistům Znojma vítězství nad Havířovem 3:2, které bylo prvním v letošní sezóně. Havířov dokázal dvakrát srovnat jednobrankový náskok Znojma, potřetí se mu to už ale nepodařilo. Hlavním pilířem znojemských hokejistů byl brankář Svoboda, proti kterému se havířovští útočníci nedokázali v rozhodujících okamžicích prosadit.

Orli s přestavěnými útočnými řadami začali v tempu a s viditelnou snahou co nejrychleji vstřelit branku. V záměru jim pomohlo vyloučení havířovského Sršně, neboť v početní převaze překonal v sedmé minutě Kumstát poprvé brankáře Biegla. Nápor Znojma však vzápětí přibrzdil faul Jakeše; v přesilovce se Havířov vzpamatoval z počátečního útlumu a rychlostí i tvrdostí dokonale eliminoval tlak protivníka.

Při rychlých protiútocích Femaxu se několikrát vyznamenal znojemský brankář Svoboda, jenž kryl několik nebezpečných střel. V 15. minutě vyrazil Peterkovu tvrdou ránu i následnou dorážku Korhoně z bezprostřední blízkosti. Na Svobodu vyzrál až sedmnáctiletý mladík Hudler, jenž chladnokrevně vyrovnal.

Také druhé dějství zdobila rychlost a místy až přehnaná bojovnost. I podruhé dopomohla Znojmu k získání jednobrankového náskoku přesilovka při vyloučení havířovských obránců Štefanka a Javína. Pouhých osm sekund převahy pět na tři stačilo obránci Hešovi, aby dělovkou od modré čáry překonal v 27. minutě brankáře Biegla. Také Havířov ale ukázal, že umí využívat přesilové hry, a při vyloučení Mařáka srovnal skóre Pavlikovský.

Psychickou pohodu vrátil Znojmu bleskový gól Urama hned v úvodu závěrečné třetiny. Havířov sice spoléhal na rychlé protiútoky, většinou ale musel čelit náporu protivníka. Šest minut před koncem Havířov nevyužil při vyloučení obránce Valka nabídku k vyrovnání, neboť dobře bránící domácí hokejisté nepustili soupeře vůbec do útočného pásma. Také poslední pokus Femaxu při power play, dlouhé 64 sekund, už úspěch v podobě srovnání skóre nepřinesl.

Milan Kastner (Znojmo): "Vzhledem k důležitosti bych utkání hodnotil kladně, dávali jsme góly v přesilovkách. Chtěl bych mužstvo pochválit za bojovnost, protože s Havířovem se nám zatím nedařilo. Proto je vítězství o to cennější, neboť nám zvýšilo naději na play off."

Ivo Peštuka (Havířov): "Utkání mělo vynikající úroveň a podtrhli jej oba výborní brankáři Svoboda a Biegl. Zápas ale nezvládl rozhodčí, jenž nás poškodil. Za takový faul, kterým nás poslal do hry pět na tři, se nevylučuje ani v krajském přeboru."