Ml. Boleslav
1/3
2/3

Gólové hody přinesly Orlům první výhru v přípravě

Po úvodní dvacetiminutovce mohli být Orli spokojenější, vedli o dva góly. V prostřední části však o slibný náskok přišli, když soupeř otočil na 2:3. Závěrečná třetina nabídla hodně zajímavou podívanou, padlo v ní celkem osm branek, tu poslední, vítěznou, obstaral domácí tým devadesát sekund před koncem. Znojmo tak svému soupeři oplatilo porážku z předchozího zápasu.

Do odvety zápasu s Mladou Boleslaví nastoupili Orli lépe než do prvního zápasu. Již v páté minutě se ujali vedení, když se Josef Zajíc prosadil od modré čáry. Orli byli i nadále lepším týmem, Boleslav se téměř k ničemu nedostala. Jinak nepříliš pohledný hokej v první třetině zpestřil až těsně před jejím koncem David Bartoš přesnou tečí.

Druhé dějství bylo mírně vyostřenější, k vidění bylo několik pěstních soubojů, z nichž vynikl především duel Lattner – Němeček, který od diváků sklidil bouřlivé ovace. To už ovšem bylo po srovnání hostujícího týmu, když se nejdříve prosadil Ondřej Najman do odkryté sítě, kterého následoval ještě Petr Mrázek zakončením za rozebranou znojemskou obranu. Ve druhém dějství se podařilo Boleslavi ještě uzmout vedení, když přidal druhý gól Petr Mrázek.

Třetí dvacetiminutovka byla v prvních deseti minutách doslova šílená. Oba týmy v rozmezí sedmi minut vsítily sedm gólů! Dvakrát se prosadil Josef Zajíc, který tak zkompletoval hat-trick, kterého doplnil třetí trefou také boleslavský Petr Mrázek. Po krásné akci se také prosadil Colton Yellow Horn, za Mladou Boleslav skórovali ještě Martin Látal a Oldřich Kotvan. Sedmigólový brankostroj uzavřel svou trefou znojemský Jan Pohl. Po této divoké části hry svítilo na informační tabuli skóre 6:6, nerozhodný stav ale rozčísl minutu a půl před koncem kapitán Znojma Jiří Beroun, který tak přiřkl vítězství domácím.

Roman Šimíček (Znojmo): Spokojenost je s tím, že jsme vyhráli, protože jsme nebyli zrovna v optimálním stavu. Měli jsme spoustu zraněných, byla nějaká vyloučení v průběhu zápasu a museli jsme dohrávat na tři pětky. Myslím si, že pro kluky to bylo hodně náročné jak po fyzické, tak i po psychický stránce. Hrál se první domácí zápas a všichni jsme se chtěli předvést před fanoušky, kteří byli fantastičtí a hnali nás dopředu. Byli naším šestým hráčem na ledě. Hodně nám v těch krizových fázích pomohli. Patří jim za to dík. Samozřejmě se ve hře objevilo i spoustu chyb, na kterých musíme zapracovat. Je ale teprve začátek sezóny a nedělal bych z toho vědu.

První tři góly byly jako přes kopírák z předbrankového prostoru. Nebyli jsme schopni uklidit puk, když gólmanovi vypadl. To se nestávalo jen dnes. Je to jedna z věcí, na kterou se určitě musíme zaměřit. Je potřeba být důraznější před brankou soupeře i v obranném pásmu.