0:1, 1:3, 0:2
1/3
2/3

Fantazie! Orli přivážejí z Linze nejvyšší výhru v sezóně

Jihomoravanům se na úvod nadstavbové části v Linzi velmi dařilo! Znojemští hráči sázeli za záda domácího brankáře jednu střelu za druhou a zastavili se až na čísle šest. Domů si tak odvážejí krásné vysoké vítězství.

Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně. Už od začátku měl Hovi plné ruce práce. Ve třetí minutě mohl poprvé otevřít skóre utkání Baumgartner, který zůstal sám mezi kruhy s pukem na holi. Znojemského brankáře ale nepřekonal, a Orli si tak mohli na chvilku oddechnout od tlaku svého soupeře. Jihomoravští na sebe upozornili až v jedenácté minutě, kdy Petr Beránek šikovně zachytil přihrávku od Jana Lattnera, a poslal tak svůj tým do průběžného vedení. I přes dvě oslabení, která Orly potrápila na konci první dvacetiminutovky se ale domácím prosadit nepodařilo.

Druhá třetina začala podobně jako ta první, a to větší aktivitou ze strany domácího celku. Snaha hostů o získání kotouče vedla jen ke spoustě vyloučení, a Orli tak byli nuceni zahrát si téměř celé dvě minuty oslabení pět na tři. Nepříjemnou situaci nakonec zmírnil jeden z hostujících hráčů, který obdržel rovněž menší trest za krosček, a hra tak pokračovala za stavu čtyři na tři. Hostům ještě neskončily první dva tresty a rozhodčí znovu pískali trest na znojemské straně. I přes to, že měl Linz na vyrovnání celé čtyři minuty, to byli právě znojemští, kteří znovu skórovali. Martin Podešva vymetl růžek Ouzasovy branky.

Neuběhla ani minuta a Orli znovu udeřili. Tentokráte se štěstí usmálo na Patrika Nováka, který přesnou střelou poslal kotouč za záda domácího gólmana. Linzi se ale stav 3:0 přestával zamlouvat a Brad Moran se stal prvním střelcem utkání, kterému se podařilo vzápětí překonat dosud neomylného Hoviho. Domácí se nakupili před znojemského brankáře a ze všech koutů útočného pásma se snažili snížit náskok svého soupeře. Červenobílým se ale podařilo v závěru druhé části zachytit puk v rohu kluziště a Antonín Bořuta po výjezdu před branku dotlačil touš za brankovou čáru.

Závěrečná dvacetiminutovka opět začala ve svižném tempu. Domácí se i nadále snažili překonat Hoviho, který ale za svá záda nepustil jedinou ze střel. Snahu rakouského celku pak zastavilo vyloučení, které hrálo ve prospěch Znojma. Martin Podešva se stal dalším úspěšným střelcem v utkání, když přesnou ranou ke vzdálenější tyči navýšil orlí náskok na čtyři branky. Stav zápasu tak byl 5:1. Také další přesilová hra, kterou si zahráli hostující hráči, jakoby přímo volala po další brance. Peter Pucher si hravě poradil s kotoučem, a připravil tak pro Linz další ránu. Na Ouzase toho už bylo v bráně příliš a své místo mezi třemi tyčemi přenechal Lorenzi Hirnovi. Do konce utkání už zbývalo jen několik minut a hostující Orli se zaměřili spíše na obranu prostoru před Hovim a šetření cenného času.

Znojmo tak připravilo Linzi první domácí porážku po sérii 12 vítězství v řadě a zahájilo nadstavbovou část nejlepším možným způsobem.