2/3
16'
23'

Fantastický začátek v duelu s Fehérvárem poslal Orly do TOP 6

Lepší začátek proti Fehérváru si Orli nemohli přát. Již po osmi minutách vedli o čtyři branky a svůj náskok pevně střežili až do posledních minut. Tříbodová výhra je tak vynesla na šesté místo v ligové tabulce.

Na znojemském ledě se začalo od prvních vteřin ve svižném tempu. Po úvodním vhazování se hra přesunula před maďarské brankoviště, kde se pokoušel Zubov šikovně tečovat Culkinovo nahození. Po třech minutách oslabil svůj tým Shaw a Orli početní výhodu rychle využili zásluhou Radima Matuše. V rychlém sledu přišel i druhý přesný zásah. Špatné rozehrávky zpoza fehérvárské klece využil Prokeš, našel před brankovištěm Anthony Lucianiho, jenž se z ideální pozice nemohl při své střelecké pověsti mýlit. Totální blackout čertů završil za pomoci teče jednoho z hostujících hráčů Tor Immo. Tři góly během pouhých sedmdesáti vteřin naprosto rozložily hostující celek. A to bylo odehraných pouhých pět minut utkání!

Orli si dali na chvíli od svých střeleckých choutek pauzu. Ale opravdu jen na chvíli. V čase 7:26 se postaral o čtvrtý gól v maďarské síti nejlepší znojemský snajpr Radek Prokeš. Na Znojemských bylo jasně vidět, že si věří, což dokazovali dalšími pokusy Matuš či Luciani, v obou případech však gólman Tirronen udržel kotouč před brankovou čárou. Zanedbávaný Kantor na druhé straně kluziště skutečně neměl příliš práce, i proto se překvapivě nechal nachytat nepříliš razantním, přesto přesným zakončením z hole Timothy Campbella. Snížení udělalo tečku za jinak velmi povedenou třetinou ze strany Znojma.

V prostředním dějství převzali iniciativu hosté a brzy také vsítili gól. Na 2:4 snížil po teči, která byla ještě přezkoumána na videu kvůli možnému zásahu vysokou holí, Csanad Erdély. Orli mohli kontrovat po přečíslení Brittaina a Neumanna, druhý jmenovaný hráč vzal zakončení na svá bedra a z blízkosti neprostřelil lapačku Tirronena. Fehérvár si i nadále počínal v útoku aktivněji, uzamkl domácí v jejich obranném pásmu, avšak chybělo přesné zakončení. Po polovině duelu pro Znojmo svitla dobrá příležitost při přesilové hře, kterou v jejím závěru přetavil v ikonickou „pátou“ Tor Immo. Ten obdržel krásnou přihrávku od Lucianiho do mezikruží a poslal kotouč nechytatelně k tyči. Druhou periodu ukončila neúspěšná přesilovka Maďarů, po níž týmy odcházely do kabin za stavu 5:2.

Méně atraktivní podívaná třetí třetiny přinášela gólové šance jen sporadicky. Za Kantorem sice zazvonila tyč po zakončení Fourniera, to však bylo na dlouhou dobu vše. Větší kolotoč se roztočil před znojemskou svatyní při další početní výhodě soupeře, ale ani teď neměl gólové obrysy. Orli zvládli oslabení výborně a hostujícímu celku nedovolili nic velkého. Minuty na časomíře rychle mizely a náskok zůstával nezměněn. Naopak navýšit ho mohl ve výtečné příležitosti Hrabal, který dostal nabito do mezikruží, odkud však nedokázal přehodit betony Tirronena. Fehérvár sáhl více jak šest minut před sirénou k variantě hry bez gólmana. Tirronen se dle potřeby vracel do brankoviště a čerti tak číhali na svou šanci alespoň snížit. Ta nepřišla. Orli si tak ze zápasu odnesli zasloužené tři body.

Jiří Beroun (Znojmo): Chtěli jsme hrát aktivně, což se na začátku povedlo, padly rychlé čtyři góly. V takovém zápase je pak paradoxně docela těžké vše ukočírovat a hrát pořád stejným tempem. Začali jsme některé situace přehrávat, oni se dostali do hry, dali gól, pak druhý. Přesilovka nás pak vrátila do hry. Třetí třetina už byla opatrnější. V tabulce se posouváme výš, s těžkou sérií zápasů panuje spokojenost, ale musíme vozit body i z venku. Tomáše Svobodu jsme se dnes ještě rozhodli pošetřit, ale příště bude připraven.

Kevin Constantine (Fehérvár): Víme, že Znojmo je doma jedním z nejnebezpečnějších týmů v lize. To pro nás nebylo překvapením, ale když dostanete čtyři góly v deseti minutách, těžko se s tím něco dělá. Třetí třetinu jsme hráli dobře a asi i byli lepší, ale těžko to soudit v momentě, kdy domácí o tolik vedli. Měli jsme teď těžký program a ještě budeme mít, musíme se tím prokousat. Znojmu gratuluji.