0:1, 2:0, 1:2 - 0:0
1/3
2/3

Famózní závěr a vítězství v nájezdech! Orli vezou oba body z Vídně

Ještě tři minuty před koncem prohrávalo Znojmo ve Vídni o dvě branky. Pak ale domácí šokovaly slepené góly Sovy a Tomase. V dlouhých samostatných nájezdech vychytal Patrik Nechvátal všech pět pokusů domácích a jediná trefa Pavlikovského rozhodla o cenné výhře Orlů.

Orli přijeli do Vídně s několika změnami v sestavě oproti nedělnímu utkání, do branky se poprvé v nadstavbové části postavil Patrik Nechvátal a v úvodní třetině měl více práce než jeho protějšek David Kickert. Ten ale čelil převážně rychlým a nebezpečným kontrům znojemského týmu. Po pěti minutách ještě vychytal Pucherův nájezd, v 8. minutě už ale nestačil na přesnou střelu Romana Tomase, který využil dobrého Havlíkova napadání v útočné třetině.

Záhy se na ledě strhla bitka Bači s Ferlandem po tvrdém zákroku znojemského beka, z níž pramenila vídeňská přesilovka. A v početní výhodě sehráli Capitals většinu zbývajícího průběhu první části, leč na pozornou defenzivu v čele s Nechvátalem si nepřišli.

Vyrovnáno tak bylo až po přestávce. Nejproduktivnější hráč Vídně Kris Foucault dojel vyhozený kotouč, prokličkoval před branku a zavěsil přesně do růžku branky. Vídeň byla střelecky aktivnější, MacArthur orazítkoval tyč, další šance spálili Capitals v přesilovkách. Před koncem třetiny pak přeci jen strhli zásluhou dorážky Kennyho Magowana vedení na svou stranu.

Po přestávce navíc bekhendem zvýšil už na 3:1 Matt Watkins a vše nasvědčovalo tomu, že Vídeň kráčí za vítězstvím. V čase 57:16 ale pohodu domácích narušil trefou z vrcholu kruhu Aleš Sova a za necelou minutu ztrestal chybu Carsona svým druhým gólem v zápase Roman Tomas. Rázem tak bylo vyrovnáno!

Šokované domácí neprobrala ani přesilovka v prodloužení při vyloučení Grofa, a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Těm dlouho vládli brankáři na obou stranách. Nechvátal vychytal všech pět pokusů Capitals a poté sledoval, jak Richard Pavlikovský proměňuje na konci páté série svůj nájezd a zajišťuje Znojmu cenné vítězství po velkém obratu.