Klagenfurt
1/3
2/3

Famózní třetí třetina vyrovnávací branku nepřinesla

Zápas pro Orly nezačal dobře a po nepovedené druhé třetině prohrávali 1:5. Střelecká smůla se jich držela až do závěrečné periody. Poté si domácí na svého soupeře došlápli a předvedli famózní třetí třetinu, v níž třikrát skórovali. Kýžená pátá branka za záda hostujícího brankáře už ale nepadla.

Čtvrtfinálová série mezi Znojmem a Klagenfurtem odstartovala ve fantastické atmosféře, která prakticky nepřetržitě vládla na zimním stadionu. To také vyprovokovalo domácí tým, jenž se jako první objevil ve větší šanci, konkrétně Šeda z mezikruží prověřil pozornost Tuokkoly. I nadále to byli Orli, kteří byli aktivnější, ale ani hosté se rozhodně nepřijeli jen bránit, což dokázali již v 9. minutě. Jamie Lundmark využil dobrého střídání svých barev, dostal se za znojemskou obranu a z dorážky překonal Holta.

Rakouští fandové, kterých přijelo na jih Moravy kolem padesátky, tak mohli slavit první gól série. Orli se probili k několika větším příležitostem v závěru třetiny. Velmi dobře se uvedla Pucherova formace s Fialou a Lattnerem, poslední jmenovaný hráč však po kombinaci celé trojice pálil z úhlu do betonu připraveného Tuokkoly. Podobně neúspěšný byl při zakončení tvrdou bombou od modré čáry i Bača, jenž se zároveň několikrát objevil ve strkanicích s protihráči.

V úvodu prostředního dějství se domácí museli velmi rychle bránit v oslabení po vyloučení Podešvy. V něm slibně zahrozil Pöck, jehož dělovku vyrážel Holt ramenem do ochranné sítě. Pak ale přišla slabší chvilka znojemské defenzívy, kterou lehce prošel Oliver Setzinger a tváří v tvář gólmanovi poslal puk mezi jeho betony za brankovou čáru. Snížení měl krátce poté na své hokejce Sova, ale z ideální pozice na vrcholu kruhu pálil příklepem do dosahu Tuokkoly.

A záhy se potvrdilo pravidlo „Nedáš, dostaneš“. Manuel Geier se opět skvěle protáhl přes obranu a využil ideálního pasu do mezikruží, odkud mohl nerušeně zakončovat. Další minuty se pro Znojmo staly doslova noční můrou. Čtvrtý zásah do Holtovy klece přidal Thomas Hundertpfund, jenž těžil z další obranné hrubky a zamířil do horního růžku domácí svatyně. Tímto direktem vyhnal z brány Chrise Holta, jehož nahradil Patrik Nechvátal. I ten však po pár vteřinách inkasoval z přečíslení po dorážce Olivera Setzingera. Těsně po polovině duelu tedy Klagenfurt vedl pohodlně 5:0.

První vlaštovka ze znojemských holí se objevila až v čase 35:59, kdy David Bartoš těžil z dobrého postavení u tyčky, odkud mohl přesně dorážet. Ve vlastním oslabení pak mohl znovu udeřit Beroun, ale z rychlého brejku nakonec ani nedošlo k přímému ohrožení Tuokkoly. Čtyřgólová ztráta tedy doprovázela Orly do kabin.

Do poslední třetiny vlétli domácí dravci zdravě nabuzeni. A vyplatilo se. 42. minuta přinesla snížení po přesném příklepu Martina Nemčíka k tyčce. V dalším průběhu bylo jasně patrné, že Znojmo se konečně ujalo taktovky utkání. Což demonstrovalo několika velkými šancemi – Pucher ale nevměstnal puk vypálený z mezikruží mezi tři tyče, Číp v další příležitosti přestřelil. Na druhé straně z brejku zahrozil Hundertpfund.

Znojemských šancí ani nadále neubývalo a Jan Lattner rozvlnil síť za Tuokkolovými zády potřetí po přesném namazání do kruhu, odkud zamířil nízkou ránou do vzdálenějšího dolního růžku. KAC si ve stejném čase vybral svůj oddechový čas. Napětí na stadionu by se dalo krájet a do uplynutí základní hrací doby zbývalo sedm minut. Ještě větší horko nastalo po dorážce Ondřeje Fialy, který rozburácel ochozy na maximum. Vzápětí podržel Orli Nechvátal při úniku Stefana Geiera.

Časomíra ale neúprosně ukrajovala vteřinku po vteřince a vyrovnání nepřicházelo. Domácí trenér Režnar neváhal využít svůj time-out a odvolat z brány Nechvátala. Velmi netakticky si ale v power-play počínal DeSantis a za sevření kotouče putoval na dvě minuty na trestnou lavici. Ani to však Orlům nestačilo ke srovnání skóre. Klagenfurt se tedy po prvním čtvrtfinále ujal vedení v sérii.

Jiří Režnar (Znojmo): První třetina nám nevyšla podle představ. Měli jsme více šancí, ale prohráli jsme ji. Druhou část jsme nezvládli a darovali soupeři lehké góly. Ve třetí třetině tam napadalo několik gólů, měli jsme šanci na vyrovnání, ale bohužel nám to tam nespadlo. Prohráli jsme první bitvu, ale neprohráli jsme válku. Série pokračuje v neděli.