Český Telecom Extraliga - út 12. 12. 2000
Sparta

Report ze zápasu SPA vs. ZNO (5:1)

Hokejisté pražské Sparty se rozloučili s rokem 2000 výhrou, když dnes poprvé v sezóně porazili Znojmo 5:1. Dvěma góly se o to zasloužil Pavel Kašpařík, jenž se minulý týden vrátil do Holešovic z hostování v Karlových Varech.

Oba týmy začaly zápas podle předpokládaného scénáře. Domácí, kterým se v Praze příliš nedaří, kladli důraz na pozornou obranu, kterou se hosté pokoušeli překonávat kolmými přihrávkami. Do první šance se dostal až v polovině první třetiny po chybě Kroupy znojemský Pazourek, ale na Břízu nevyzrál. Sparta odpověděla neúspěšně pokusy Žemličky a Slance. Její hra však byla plná chyb v rozehrávce, a tak se skóre změnilo až v závěru úvodní části, kdy Kašpařík chytře tečoval v početní výhodě střelu Dobroně.

Slabé sebevědomí úřadujícího mistra se pokusil nalomit Procházka, jenž potrestal propadnutí domácích zadáků ve středním pásmu, ale efekt byl opačný. Po dvou minutách totiž Hlinka zakončil individuální akci střelou mezi Svobodovy betony a sparťanů bylo najednou plné kluziště. Přidali na důrazu, napadali Znojemské již při rozehrávce a vytvořili si převahu. Výsledkem byl další gól, opět po chytré teči Kašpaříka.

Klid na hokejky domácích hráčů vnesl hned v úvodu závěrečné třetiny Kratěna, jenž zakončil akci Chabady a rozhodl o bodech. Hosté nerezignovali, ale po dalším inkasovaném gólu přenechal raději Svoboda místo v brance Kudrnovi. Ten již poté udržel čisté konto, i když mu při střele Žemličky pomohla tyč. Sparta dohrála poslední letošní extraligový zápas bez zraněných Nováka a Sivka.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (Sparta): "Od počátku jsme se snažili hrát zodpovědně dozadu, na brejky a snažili si vytvořit šance. Druhou třetinu jsme ale začali hodně špatně, první pětka dovolila soupeři dostat nás pod tlak a po inkasovaném gólu jsme si museli důrazně promluvit na střídačce. Poté jsme začali chodit důrazně před branku, lépe bruslit a začalo nám vše vycházet, jak jsme chtěli před zápasem. Škoda jen, že jsme nevstřelili více branek a nenalákali zpět diváka."

Milan Kastner (Znojmo): "Z našeho pohledu se utkání hodnotí špatně. V první třetině se nám dařilo plnit taktické pokyny, hráli jsme dozadu a vše šlo, až na gól v přesilovce. Ve druhé části jsme ale začali bezhlavě útočit a dostali branky. V závěru nám už docházely síly."

Žádné fotky.