Orli Znojmo Orli Znojmo
41'
10'
29'

Důležité body zůstávají na jihu Moravy

I počtvrté v sezóně dokázali znojemští hráči porazit rakouský Innsbruck. Duel byl velmi vyrovnaný, Orli se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, které soupeř dokázal vždy stáhnout. Potřetí se mu to však už nepodařilo, naopak domácí tým tentokrát ještě zvýšil vedení a dokráčel si pro velmi důležité vítězství.

Znojemští hokejisté se v úvodu utkání ani trochu nerozpakovali a velmi rychle se ujali vedení. Již na konci 2. minuty si našel ideální střeleckou pozici Aaron Berisha a uklidil kotouč do odkryté části klece. Záhy šli domácí do čtyř, ale Innsbruck v přesilovce nic nevykouzlil, naopak v největší šanci se zjevil Luciani, jenž přešel přes dva bránící soupeře, zakončením po ledě ale gólmana nezaskočil. Postupem času se začali osmělovat i Žraloci. Spurgeon si ještě na brankáři Grohovi vylámal zuby, v polovině třetiny se však již skóre měnilo. Odražený puk usměrnil do sítě Michael Boivin. Další minuty ubíhaly bez větších šancí a vzruchu, do kabin tak týmy odcházely smírně.

Start prostředního dějství vyšel opět lépe domácím. Rychlé přenesení hry před Hubera zakončil z pravého kruhu přesně Ondřej Mikliš. Orli byli aktivnějším týmem a většinu času operovali s pukem na holi. O to překvapivější tak byl rychlý výpad Innsbrucku, po kterém srovnal Sacha Guimond. Znojmu se ale stav 2:2 vůbec nelíbil, a tak si vzalo vedení rychle zpět. Odražený kotouč doputoval na hokejku Davida Bartoše, jenž se poté z mezikruží nemýlil. V závěru periody si ještě Orli dvakrát neúspěšně vyzkoušeli početní výhodu.

I do třetice vlétli Orli do hry gólově. Tomáš Svoboda si po křídle najel do útočného pásma a z úhlu propálil Hubera. Hned v dalším svém střídání se mohl aktivní Svoboda znovu radovat, tentokrát jeho pokus minul prostor mezi třemi tyčemi. Na druhé straně kluziště zase šikovné zakončení Lammerse zlikvidoval skvělým přemístěním se Groh. Mezi mantinely to také párkrát zajiskřilo, menší potyčky před brankovištěm střídaly tresty a početní výhody. Hlavně Znojmu se ale v těchto herních situacích vůbec nedařilo. Mohlo tak být rádo, že ani soupeř nedokázal nabídnout příliš hokejového umění. Tolik potřebné tři body tak mohly zůstat na domácí půdě.

Autor: Petr Frömel, Petra Matůšová

Brankář Groh o svém gólu po siréně: Snad se mi to ještě někdy povede!

Znojmo v úterý zakončilo náročnou sérii trvající od 26. prosince, kdy k utkáním nastupovalo každý druhý den. Utkání proti Innsbrucku zvládlo vítězně 4:2, v samotném závěru zaujal svou trefou přes celé kluziště do prázdné branky brankář Orlů Dominik Groh. Bohužel pro něj se trefil až po závěrečné siréně.

Zkoušel jste už někdy podobnou věc?
Jednou jsem to už zkoušel a bránu netrefil. Tady se mi to poprvé povedlo. A já jsem spokojený, máme tři body a tohle byl takový bonus navíc.

Nemrzí vás přeci jen, že puk do branky doputoval až po odpískání?
Určitě, to víte že jo. Ale jsem mladý a snad se mi to ještě v kariéře povede.

"Gól" Dominika Groha najdete ve videu v čase přibližně 2:14:00

Jaký to byl zápas? Innsbruck přijel v roli outsidera, ale v první třetině měl výrazně víc střel než Znojmo.
Každý zápas na téhle úrovni je těžký a proti Innsbrucku to byl obrovský boj. Je pravda, že první třetiny máme v poslední době obecně slabší, soupeř má zdánlivě víc šancí. Chvíli nám trvá, než se rozjedeme, ale jsem rád, že to nakonec dopadlo dobře.

Nesvazoval vás trochu pocit, že tentokrát je to zápas, kde se očekávají tři body?
Určitě. Já osobně jsem se tentokrát cítil trochu jinak než v předchozích zápasech. Nevím, čím to bylo, možná právě tím tlakem, že tohle je zápas, který prostě musíme zvládnout. Důležité ale je se z toho nepodělat. Šli jsme do utkání s čistou hlavou a vědomím, že musíme uspět.

Hodně se v posledních dnech psalo o tom, jak těžké je při aktuální marodce zvládat porci zápasů pro hráče v poli, ale jaké je to pro brankáře chytat každý druhý den?
Není to vůbec jednoduché zvyknout si na takové tempo, tím spíš, že předtím jsem dlouho nechytal. Zápasové tempo je úplně něco jiného než to, na co je člověk zvyklý z tréninku. Jedu nadoraz, hlavně ve třetích třetinách. Dneska jsem si dal kafe a fungovalo to.

Tabulka kolem pátého místa je extrémně vyrovnaná, vás teď v samotném závěru čekají těžcí soupeři. Jak vidíte šance na TOP 5?
Je to pravda, ale v sezóně jsme si už několikrát dokázali, že porážet dokážeme každého. Je nám docela jedno, proti komu nastoupíme, budeme hrát jako tým a chceme vyhrávat.

Diváky jste po zápase bavil originální děkovačkou, máte ji nachystanou dopředu nebo to vzniká spontánně?
Někdy si řeknu před zápasem, někdy jdu třeba na jídlo a přemýšlím, co bych mohl udělat, když vyhrajeme. Tentokrát mě to ale napadlo v poslední minutě zápasu. Řekl jsem si, že zkusím udělat kotrmelec dozadu, ten jsem ještě nikdy nedělal. A taky to bylo vidět (smích).

Autor: Lukáš Peroutka

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Groh 60 34 2 32 94,12 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Jsme hrozně rádi za tři body, to je výborná zpráva, ale jinak to byl hnus. Lidem, co dnes přišli, by se asi mělo vrátit vstupné, protože na hokej se nedalo dívat. Zápas ve Vídni jsme odehráli mnohem zodpovědněji než tento. Toto se už opakovat nesmí. Buďme rádi za to, že nám tam napadaly i góly, které lze považovat za laciné.

Konečně máme volno, nechci zítra nikoho vidět v blízkosti stadionu, protože půl kabiny kýchá, prská a potřebujeme, aby se kluci dali dohromady. V neděli by se snad mohl vrátit Philip McRae, uvidíme jak to bude dál. S mladými hráči ve čtvrté lajně jsem velmi spokojen, odehráli zápas nebojácně a překvapili mně. Jak dnes, tak ve Vídni.

Rob Pallin (Innsbruck): Bojovali jsme, ukázali srdce. Líbilo se mi, že jsme celý zápas nesložili zbraně i za nepříznivého stavu. Pro brankáře Hubera to byl první zápas od začátku na takové úrovni. Myslím si, že to zvládl slušně.