54'
26'
58'

Duel s Havířovem nepoznal vítěze

Znojmo se proti Havířovu dostalo do rychlého vedení, ale soupeř ve druhé třetině vyrovnal. Stav 1:1 trval až do závěru třetí dvacetiminutovky, kdy se Orli nejprve vrátili díky přesilovce do vedení, avšak soupeř dvě minuty před sirénou odpověděl a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 2:2.

Úvod patřil Havířovu, který si tvořil mnohem více šancí. Znojmo se ale mohlo spolehnout na skvělou oporu v bráně. Groh zlikvidoval několik šancí Adamského formace. V desáté minutě se Orli ujali vedení po gólu Jakuba Kövera, který z mezikruží zacílil přesně k pravé tyči. V následující přesilové hře domácí dobře kombinovali. Matuš našel svým pasem mezi kruhy Svobodu, ten ale minul.

Druhá třetina začala přesilovkou hostů, ve které si největší šanci vytvořilo domácí Znojmo, když Matuš v útočném pásmu obral soupeře o puk a poslal ho na Tomáše Svobodu, který z mezikruží cílil mimo bránu soupeře. V šestadvacáté minutě hosté vyrovnali, když Filip Seman tečoval mezi Grohovy betony Dajčarovu střelu od modré.

První větší šanci třetí třetiny zaznamenal znojemským fanouškům známý Antonín Bořuta, který ze samostatného úniku orazítkoval pravou tyč. Havířov si poté zahrál dvě přesilovky. Ani ve hře pět na tři však nebyl úspěšný. Naopak Orli soupeře poučili, jak početní výhody hrát, když Radim Matuš ve čtyřiapadesáté minutě prokličkoval do pásma a poslal puk na Tomáše Svobodu, který nezaváhal a zavěsil prudce pod břevno.

Zápas nabral rychlé tempo. Hosté se usadili v útočném pásmu a díky přesné teči Dominika Cihláře v osmapadesáté minutě podruhé srovnali. Přestože byly oba týmy nadále aktivní, zůstalo skóre po základní hrací době nerozhodné. Prodloužení se po dohodě obou týmů nehrálo, a tak utkání skončilo remízou.

Jiří Beroun (Znojmo): Opět nám ten zápas ukázal nějaké nedostatky, ale převládají spíše pozitiva. Byl to těžký soupeř. Tento týden jsme navíc hodně trénovali, takže o to to měli kluci náročnější. Na to, že jsme hráli ve čtrnácti lidech, tak to kluci zvládli výborně. Další zápas hrajeme sice až za čtrnáct dní, ale snažíme se to nahradit tím tréninkem. Má to tempo. Do začátku soutěže zbývá ještě hrozně moc času.

Jiří Režnar (Havířov): Nešlo o výsledek, ale o hru. Některé herní prvky tam už byly, ale musíme si ten zápas projet ještě zítra na videu. Rotace nám šla. Chyběl nám tlak do branky. Znojmo má dva rozdílové hráče, kterými jsou Groh v brance a Tomáš Svoboda v útoku. Na těch to tady bude stát.