Erste

Dramatický závěr přinesl Znojmu bod

Dramatický závěr přinesl Znojmu bod
07.12.2014 | Marcela Procházková, Petra Matůšová

Orli se dvoubrankového vedení, které si hosté vytvořili, nezalekli. V napínavé třetí třetině se trefili Tomas s Pavlikovským a následovalo prodloužení. Zápas se nakonec protáhl až do samostatných nájezdů, kde ale byli po dlouhých osmi sériích úspěšnější hosté ze Slovinska.

25.kolo, neděle 7. 12. 2014, 17:30, Zimní stadion Znojmo
2
Znojmo
Lublaň
po samostatných nájezdech
3
Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 43. Tomas (Bartoš), 59. Pavlikovský (Havlík, Podešva) – 25. Bishop (Cvetek, Pešut), 29. Pešut (Bishop, Koblar), rozh. náj. Zanoski. Rozhodčí: Gebei, Widmann – Hofstätter, Nemeth. Vyloučení: 2:5. Bez využití: Diváci: 2678. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
ORLI ZNOJMO: Holt – Bořuta, Klimíček, Jass, Štach, Pavlikovský, Nemčík – Beroun, Šeda, Novák – Tomas, Bartoš, Abdul – Podešva, Pucher, Havlík – Lattner, Rehuš, Číp – Špaček, Fiala.
HDD Olimpija Ljubljana: Chiodo – Cvetek, Degon, Medvec, Logar, Groznik, Čepon, Snoj – Zanoški, Mušič, Ropret – Bishop, Pešut, Koblar – Uduč, Hočevar, Hebar – Pesjak, Kalan, Sotlar.

Znojemští hokejisté nastoupili do utkání proti poslední Lublani jako jasný favorit, navíc ve své domácí premiéře se představil gólman Chris Holt. Přestože Orli odstartovali náporem a před Chiodem to ze začátku hodně vřelo, domácí si mohli oddechnout poté, co ve třetí minutě nastřelil Kalan břevno. Holt se ve vynikajícím světle ukázal o chvíli později, kdy vychytal Aleše Mušiče. Následná znojemská přesilovka se příliš nevyvedla a až po ní spálil velkou šanci Havlík.

Gólman Lublaně Chiodo měl obrovské štěstí po Štachově ráně, která orazítkovala tyčku. A když ani další početní výhoda Jihomoravanů v samém závěru třetiny nepřinesla změnu skóre, oba týmy odcházely za bezbrankového stavu do kabin.

Až v čase 24:43 se poprvé rozsvítilo červené světlo za jednou z klecí a trochu překvapivě to bylo za tou znojemskou. Švih Marvina Degona zaplul k bližší tyči Holtovy brány. Vzápětí musel americký maskovaný muž zneškodnit i další příležitost Mušiče, skvěle si počínal i proti samostatnému úniku Zanoškiho. Orli se naopak v této fázi hry dostávali do šancí jen zřídka, a když už se zadařilo, netrefil Pavlikovský pobídka Puchera do mezikruží.

Před polovinou duelu bylo domácím ještě hůře. Žiga Pešut využil zmatků v defenzívě Orlů a z prostoru u levé tyče propasíroval kotouč za Holtova záda podruhé. Následně přišly dvě velké chvíle Lubomíra Štacha. Znojemský zadák nejdřív jen trefil břevno Chiodovy svatyně. Tuto situaci ještě zkontroloval rozhodčí u videa. O minutu později pak našel Štach jen přesouvajícího se gólmana.

Znojmo vlétlo do třetí třetiny s jasným cílem a tomu se přiblížilo již v 43. minutě, kdy Roman Tomas poprvé v utkání propálil Chioda. Orly úspěch znatelně povzbudil a začali na ledě dominovat. Tentokrát však neslavily úspěch přesilové hry, v nichž se domácí hokejisté nedokázali prosadit před lublaňskou svatyní.

Čas velmi rychle ubíhal a jednobrankové manko se stále nedařilo smazat. Nepovedlo se to ani Podešvovi, který pět minut před sirénou trefil opět jen tyčku. Až sto čtyři vteřiny před koncem se objevil v kruhu Richard Pavlikovský a poslal kotouč pod víko Chiodovy klece. Obrovská vlna radosti prolétla zimním stadionem a rezonovala ještě před startem prodloužení.

V pětiminutovém nastavení jsme se rozuzlení nedočkali, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Infarktové penalty se dostaly až do osmé série, v níž Tom Zanoški vykouzlil Lublani bod navíc.

Ohlasy

Jiří Režnar (Znojmo): Soupeř dnes hrál skvěle do defenzivy, naprosto perfektně si pohlídal střední pásmo a čekal na brejky. My jsme na ně bušili a nemohli se prosadit. Pak jsme dostali gól, trochu jsme přestali hrát. Soupeř toho okamžitě využil a překonal nás podruhé. Než jsme se vzpamatovali, tak byl konec třetiny. Do té třetí jsme pak šli s tím, že musíme za každou cenu vyrovnat, že si nemůžeme dovolit další domácí prohru. Nakonec se nám v hodině dvanácté podařilo vyrovnat a v nájezdech to je loterie, kterou jsme tentokrát prohráli.

Fotogalerie