20'
42'
43'

Drama se šťastným koncem! Orli museli proti Dornbirnu dvakrát dotahovat

Orli sice dali Dornbirnu sedm branek, avšak cesta za body nebyla vůbec jednoduchá. Po první třetině prohrávali o dvě branky a velké drama přinesl i úvod třetí dvacetiminutovky.

Znojmo začalo na domácí půdě aktivně a hned v prvních minutách se dostalo k několika nebezpečným pokusům. Ty však likvidoval pohotový gólman Madlener a nedal se nachytat ani během oslabení z páté minuty. Neumann, Matuš ani Luciani své příležitosti v branku nepřetavili, a tak se skóre měnilo na druhé straně. Po rychlé útočné akci se z bezprostřední blízkosti prosadil Philipp Pöschmann. Netrvalo to dlouho a Znojmo se před první sirénou dostalo do ještě složitější situace. Přesilovku Dornbirnu využil po dorážce Kevin Hancock, který nedal Kantorovi sebemenší šanci zareagovat.

Vstup do druhé třetiny se Orlům ale povedl. Anthony Luciani dostal přesnou přihrávku do jízdy a zblízka posunul kotouč za Madlenera. Domácí se hnali za vyrovnáním, naopak Dornbirn pokračoval ve své defenzivní činnosti a vyčkával na příležitost. To se mu však vymstilo ve třicáté šesté minutě. Během pouhých devatenácti sekund se měnilo skóre hned dvakrát. Nejprve z ničeho nic vyrovnal na 2:2 Sebastian Gorčík, který vyvezl kotouč do útočného pásma a tvrdou střelou z kruhu překvapil Madlenera. O chvíli později se zapsal mezi střelce i Ilja Zubov, jemuž připravil akci Zubov, když vybojoval puk v rohu kluziště a pohotově posunul puk právě na švédského forvarda.

Dornbirn však na začátku třetí části vyrovnal. Chybu znojemské obrany potrestal Nikita Jevpalovs. Posléze si zahráli Rakušané přesilovou hru, a i tentokrát udeřili. Colton Beck propálil Kantora střelou z otočky. Vedení Dornbirnu trvalo pouze sedmnáct sekund a po šťastné střele Davida Stránského od modré čáry bylo opět vyrovnáno.

Orli měli v dalších minutách více ze hry a kýženého úspěchu se dočkali znovu ve dvaapadesáté minutě. Filip Ahl se už téměř vracel na střídačku, ale po přihrávce Zubova v sobě ještě našel špetku síly, zbavil se obránce a pohotově zakončil mezi betony Madlenera. Snahu hostů o vyrovnání ztížilo v závěru vyloučení, které se štěstím potrestal Radek Prokeš. Tříbodovou výhru pak pečetil chvíli před koncem Alexander Younan trefou do prázdné klece.

Jiří Beroun (Znojmo): Těžký zápas. V první třetině jsme začali dobře, měli šance, ale inkasovali poté dva góly. Opět jsme výsledek honili, naštěstí to dobře dopadlo. Dornbirn porazil Salzburg, potom prohrál s Linzem. Ukazuje to, že soutěž je vyrovnaná a my musíme být připraveni na každý zápas. Potřebujeme sbírat body doma pokud možno v každém zápase. Hráčům to možná trochu svazovalo ruce. Program je náročný, kluci se musí věnovat svému tělu, dobře regenerovat. Hrajeme na tři pětky, ale to týmy jako Dornbirn nebo Innsbruck taky, síly by měly být vyrovnané. Naší výhodou je, že teď nemusíme cestovat.

Kai Suikkanen (Dornbirn): Byl to divoký zápas. První třetina byla z naší strany dobrá, vedli jsme 2:0, ve druhé jsme vyrobili zbytečné chyby. Ve třetí třetině jsme dali dva góly a vedli 4:3, ale hned v dalším střídání inkasovali lacinou branku. Bylo tam příliš mnoho chyb a laciných gólů. Potom je těžké zápas vyhrát. Znojmo hrálo více s pukem, ale my dobře bránili a hrozili z protiútoků, ale chyby nás stály výsledek. Gratuluji Znojmu k vítězství.