Č. Budějovice
1/3
2/3

Domácí výhra opět v prodloužení

Z n o j m o - Zápas proti týmu z čela hokejové extraligy nezačali Orli příliš dobře. Už po první třetině prohrávali dvoubrankovým rozdílem. Vlažná druhá třetina přinesla vzrušení až vteřinu před jejím koncem, kdy snižoval svým druhým gólem v zápase Bičánek. Do třetí dvacetiminutovky vlétli úplně jiní Orli. Z mnoha šancí se ujala pouze Svobodova trefa v dvojnásobné přesilovce. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém byli domácí opět úspěšní. Zhruba půl minuty před koncem pečetil vítězství Dopita. Znojmo si tak stále drží domácí neporazitelnost.
Už po pár minutách museli Orli čelit dvojnásobné přesilovce soupeře. Mountfield si v dobré početní výhodě vytvořil jen jednu velkou příležitost. Nejdříve pálil od modré Toman a o něco později z bezprostřední blízkosti Nedorost. Znojemský brankář si však s oběma pokusy poradil. I tak se ale Budějovičtí dočkali branky. V polovině třetiny po nenápadné akci vypálil zpoza obránce Šimánek a trefil přesně k pravé tyči.

Znojemští volali po rychlé odpovědi a málem se jí dočkali. Krátce po gólu se sám na Turka řítil Erat, ale z bezprostřední blízkosti nenašel mezeru ke skórování. V další šanci se ocitl domácí Svoboda, který se proháčkoval přes půl kluziště a vystřelil jen těsně nad levý růžek budějovické branky.

Vyrovnání se Orli dočkali v 17. minutě. Bičánek jen tak nahazoval na branku, Turek puk neviděl a ten mu propadl mezi nohama do brány. Jihomoravané se však neradovali dlouho. Mountfield jim uštědřil pořádnou lekci, když v rozpětí 21 sekund dal dvě branky. Nejdříve Veselý překvapil Trvaje ranou přes obránce a chvíli nato Brabenec přistrčil puk Nedorostovi, který prostřelil znojemského brankáře. Hosté tak šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Druhé dějství začalo Znojmo náporem na branku hostí ve snaze vylepšit nepříznivý stav. V dobré příležitosti se ocitl Dopita, který z blízka jen těsně minul. Za minutu tu byla další akce. Haman, ač tísněn, viděl dobře najíždějícího Pláška, který tečoval mimo. Budějovice mohly zvýšit ve 27. minutě, kdy se jedna ze střel už kutálela do prázdné brány, ale v poslední chvíli zasáhl domácí obránce. Znojemští odpověděli o pár vteřin později. Po Pláškově přihrávce střílel Mojžíš, Turek na poslední chvíli ránu vyrazil.

V polovině utkání projel do útočného pásma Orlů Vydarený, předložil geniální přihrávku Vakovi, který ale trefil jen dobře postaveného Trvaje. Domácí však nadále útočili a vytvářeli si dobré brankové příležitosti. V oslabení po ukázkové akci přihrával Haman do skvělé skórovací pozice Pláškovi, ale ten byl na poslední chvíli zahákován. Krátce poté se do šance dostal Růžička, jenž třikrát za sebou obkroužil branku, pokaždé se snažil zasunout kotouč za Turkova záda, ale ani jednou ho nepřekonal. Kontaktního gólu se Jihomoravané přesto dočkali. Vteřinu před koncem v přesilové hře vypálil tvrdě od modré Bičánek a už podruhé v zápase překonal brankáře Jihočechů.

Hned na začátku poslední dvacetiminutovky se Orlům naskytla možnost dvojnásobné přesilovky, kterou také okamžitě využili. Pucher přihrál do prostoru před brankou Svobodovi, který propasíroval puk za Turkova záda. Znojmo bylo i nadále při chuti a mohlo zvrátit stav ve svůj prospěch. Ve slibné příležitosti se ocitl opět Erat, který však nezamířil přesně. Zápas se nadále nesl v rytmu čekání na brejk. V další větší příležitosti se v přesilovce ocitli hráči Moutfieldu, a to zásluhou Brabence, který dvakrát za sebou nebezpečně pálil, ale domácí brankář byl připraven.

Znojmo mohlo dát vedoucí gól pět minut před koncem normální hrací doby. V přesilové hře pálil od modré Jareš a jeho rána zazvonila o tyč budějovické brány. Do konce třetiny mohly ještě oba týmy vstřelit gól. Nejdříve se Jihočech Vak dostal do samostatného nájezdu, který však Trvaj zlikvidoval, na druhé straně se prosadil svým důrazem Svoboda, jenž mezi třemi hráči před brankovištěm vybojoval puk, ale nedokázal ležícího Turka přehodit.

V prodloužení mohl nejdříve rozhodnout Šimánek, Trvaje ale nepřelstil. Vzápětí vyslal na znojemského brankáře Brabence nepříjemnou ránu, kterou domácí gólman vytáhl ramenem. Když už se utkání pomalu chýlilo k nájezdům, zajel „orel“ Erat do obranného pásma Budějovic, naservíroval přihrávku před prázdnou bránu Dopitovi, který napodruhé vstřelil rozhodující branku domácích. Znojmo tak stejně, jako v minulém domácím zápase, porazilo svého soupeře v prodloužení.

Jan Votruba (Znojmo): Začátek z naší strany nebyl dobrý, Budějovice nás ve všem přehrávaly. Výborně bruslily, napadaly nás, prakticky jsme se k ničemu nedostali. Pro nás bylo důležité, že první třetina skončila jen 3:1. Kdyby Budějovice ještě jeden gól přidaly, tak by to s náma asi bylo špatný. Pomohl nám kontaktní gól vteřinu před koncem druhé třetiny. Třetí třetina byla vyrovnaná a trochu se k nám přiklonilo štěstí v závěru. Výkon mančaftu se v průběhu zápasu zlepšoval, což je pozitivní.

Josef Jandač (České Budějovice): Byl to výborný hokej, hrálo se v obrovském tempu. Z mého pohledu bylo několik věcí, které rozhodly. Při vedení 3:1 to byl gól vteřinu před koncem třetiny a pak velmi přísné dvojnásobné oslabení, při kterém jsme inkasovali vyrovnávací gól. Mohli jsme vyhrát, mohli jsme taky i prohrát, ke konci se to už tahalo. Minutu a půl před koncem jsme měli samostatný nájezd. V prodloužení to už bylo vabank, spadlo to tam Znojmu. Určitě se ale hrál výborný hokej a musím smeknout před Jirkou Dopitou, protože ten, jak hraje, to je úžasný.